Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuze ke článku: Elektromagnetická kompatibilita pro každého

Autor článku: Ing. Pavel Vaculík
Plné znění článku: Elektromagnetická kompatibilita pro každého
Anotace článku: Elektromagnetická kompatibilita (EMC) je v očích netechnické, ale i technické veřejnosti záhadný pojem. Málokdo si totiž dokáže představit, co to vlastně je. Někoho překvapí, že se nejedná o "výmysl Bruselu", ale o nepříjemnou realitu.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Re (3): Emc není pro každéhoPetr Pěnička04.06.2008 21:02
Re (2): Emc není pro každéhoVítězslav Martiš04.06.2008 20:19
Poučenímarco marco07.03.2006 17:55
Re: Emc není pro každého Petr Pěnička06.03.2006 14:52
Exocet?aaaa gggg06.03.2006 01:19
Emc není pro každého Aleš Aleš03.03.2006 08:25

Příspěvky
Předmět: Poučení
Autor: marco marco
Datum: 07.03.2006 17:55 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Přehled katastrof pěkný, a závěr taky jasný. Nic dálkově rádiově řizeného a přitom životně důležitého nemůže používat analogový signál jako jedinou informaci - vždy by mělo jít o paket digitálních dat nesoucí si vlastní kontrolní součet sebe samotného. Žádný blesk ani el.stat. výboj vám takový organizovaný digitální paket nevytvoří. Přijímač data vyhodnotí a řídit se bude jen takovým, který má správný kontrolní součet. Všechny ostatní elektronické obvody mají být ve vlastním zájmu stíněny proti el.mag. záření a el. stat. výboji. Veškerá el. mag. kompatibilita se pak smrskne na definování použitých frekvencí a typů digitálních paketů tak aby nedošlo k záměně digitálních dat - tedy aby každá aplikace měla svůj vlastní vzor dat, případně aby vysílala na svém kmitočtu.

Předmět: Exocet?
Autor: aaaa gggg
Datum: 06.03.2006 01:19 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
příspěvek byl smazán

Předmět: Emc není pro každého
Autor: Aleš Aleš
Datum: 03.03.2006 08:25 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
cituji :Elektromagnetická kompatibilita (EMC) je v očích netechnické, ale i technické veřejnosti záhadný pojem.

A tak to i zůstane po přečtení tohoto článku , protože jsme se o EMC kromě výčtu katastrof nic nedozvěděli
z poslední věty, že EMC je stále kolem nás a čeká na příležitost mě vyloženě rozesmála.
Jsou věci , které zkrátna nejsou pro každého. Dovoluji si říct , že bez dobrého pochopení teorie EMP ( elektromagnetického pole ) , která je založena na Maxwelových rovnicích není možné bavit se o EMC na rozumné úrovni. Ani to nemá smysl. Zkrátka ti co navrhují elektrozařízení teotii EMP ovládají , pracují v EMC komorách a pro ty ostatní platí zásada, nasazovat svým zákazíkům pouze systémy s testem o EMC kompatibilitě.
A musí vědět jedinně to kde je to třeba.
Bohužel nedozvědeli jsme se ani základní způsoby vedoucí k dosažení EMC kompatibility místo toho se autor uchýlil k nesmyslnému výroku o výrobcích mobilních telefonů. Asi mu uniklo , že konstrukce mobilních telefonů se mění rychleji než cokoli jiného.

Předmět: Re: Emc není pro každého
Autor: Petr Pěnička
Datum: 06.03.2006 14:52 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Naprosto souhlasím s Alešem, nebýt o problematice EMC informovaný z jiných, nepoměrně odbornějších zdrojů, zůstal bych napochybách, zda se na světě vše nevysvětlitelné neděje díky třípísmenné zkratce.
utorovi patří díky, že se snažil problematiku popularizovat, ale než stači napsat A, rovnou přeskočil k B. Třeba to ale napraví v některém svém dalším článku.

Předmět: Re (2): Emc není pro každého
Autor: Vítězslav Martiš
Datum: 04.06.2008 20:19 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Aleši, Petře,
jste trapní. Co to tady hodnotíte. Ano autor vypsal všechny havárie způsobené nedodržením EMC, ale to taky chtěl. Pokud se chcete dovědět víc o problematice EMC, domluvte se semnou, pošlu Vám skripta VUT, kde se problematika pouze zevrubně řeší na 160 stranách. Jak by to mohl sestručnit do čtyř stran???

Předmět: Re (3): Emc není pro každého
Autor: Petr Pěnička
Datum: 04.06.2008 21:02 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Vítku,
Trapný, leč slušný...díky za nabídku, ale co by stavař bych si zřejmě mnoho nepočetl:-).
Kouzlo popularizátora spočívá v umění vtěsnat látku ze 160 stránek třeba do 4 stran. A holt se může stát, že se pokus mine s účinkem. To je holt život. Je fajn že víte, co chtěl autor řící. Zřejmě se znáte. Zbytečně se nečilte a studujte skripta.
Pěkný večer.

PP

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama