Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuze ke článku: Bezlopatkové turbíny využívající energii vody ve vodovodním řádu (II)

Autor článku: Ing. Miroslav Štěrba
Plné znění článku: Bezlopatkové turbíny využívající energii vody ve vodovodním řádu (II)
Anotace článku: Ve vodovodním řádu je skryta energie, kterou je vhodné využít jako doplněk současných záložních zdrojů, na které jsou při výpadku el. energie kladeny stále větší nároky. Druhý díl pojednává o výhodách a výsledcích z praktických zkoušek bezlopatkových turbín.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Domácí větrná alektrárnaPetr Petr12.12.2010 16:33
mikroturbina pro chataře, ...Petr Petr10.11.2010 11:29
Re: Koupe Ernest Káder05.02.2009 20:56
Koupe Jiri Kveton21.05.2007 15:02

Autor: Petr Petr
Datum: 12.12.2010 16:33 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 102391
reakce na ...
V mém předchozím příspěvku, jsem naznačil, že jsem vyvinul vysoce účinnou turbínu. Vyvinul jsem ovšem i vysoce účinný rotor vrtulového typu, pro domácí větrnou elektrárnu. Jedná se podle všeho o absolutní světovou špičku. A protože by ho stálo za to vyrábět i seriově, tak bych i přivítal, pokud by se přihlásil zájemce o seriovou výrobu. Týká se to zejména firem, které už mají zkušenosti s výrobou z laminátu (skelného, uhlíkového apod.). Nabídka je pak o to zajímavější, že rotor může mít i charakter vynálezu. mve(zavináč)volny(tecka)cz

Předmět: mikroturbina pro chataře, ...
Autor: Petr Petr
Datum: 10.11.2010 11:29 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 102391
reakce na ...
Ano, pane Káder, ale nejenom vysoká cena té bezlopatkové turbíny, ale ve skutečnosti i velmi nízká účinnost (tedy něco jako za hodně peněz málo muziky). Vyvinul jsem proto vysoce účinnou turbínu, která je sice vhodná pro všechny myslitelné velikosti, ale hlavně právě jako mikroturbína - např. pro ty chataře, jak se zmiňujete. Tu už pak stačí doplnit o vhodný generátor a záložní zdroj je tak pro chataře (ale i třeba pro turistiku) hned k dispozici. Pokud by měl někdo zájem o výrobní dokumentaci, může mi napsat na mve(zavináč)volny(tečka)cz Bude-li ale zájemců hodně, tak raději zajistím výrobce, který by ji za rozumnou cenu vyráběl.

Předmět: Koupe
Autor: Jiri Kveton
Datum: 21.05.2007 15:02 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Mam zajem postavit vodni elektrarnu,ale jak to byva zjistil jsem jak je to slozite.Nevi nekdo kde by se dala koupit vodni turbinka na spad 2 metry max. prutok 0,2 litru za sekundu?Pozadavek jde o modelarskou malou turbinku.Predem diky.

Předmět: Re: Koupe
Autor: Ernest Káder
Datum: 05.02.2009 20:56 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Všude se dočítám, jak co, kde kdo co vyskoušel a jak krásně to funguje a co je potřeba, celé to je k smíchu, co kdyby tak nějaká firma konečně začala něco vyrábět pro chataře na spracování a využití malých vod kolem chaty.
Podnikatelé brečí, že to nikdo nekupuje atd. skuste malou turbínku na dobíjení baterie a uvidíte zda bude zájem????
Bezlopatkové turbíny, opět jenom povídačky a ta vaše malá torbínka kdo vám za ní dá 30 000 Kč co????????????

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.