Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuze ke článku: Úpravy vzduchu v klimatizačních zařízeních (I)

Autor článku: Ing. Vladimír Zmrhal, Ph.D.
Plné znění článku: Úpravy vzduchu v klimatizačních zařízeních (I)
Anotace článku: Série článků "Úpravy vzduchu v klimatizačních zařízeních" volně navazuje na seriál "Teorie vlhkého vzduchu". Seriál ukazuje jakým způsobem graficky znázornit úpravy vzduchu v klimatizaci od jednoduchých zařízení až po zařízení složitější.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: H-x diagram
Autor: Karel Jedlička
Datum: 11.08.2006 08:29 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Dost často používám h-x diagram, vytvořený na webových stránkách firmy CIC Hřebec. Je ke stažení na stránce http://www.cic.cz/index.php?=&sec=software_form

Dále si myslím, že jsou otázkou k diskuzi parametry čerstvého vzduchu a to jeho teplota a zejména entalpie . Již několik let lze pozorovat, že zejména na konci jara a počátkem léta se často vyskytuje stav vzduchu, který překračuje hodnoty entalpie nad 60 kJ/kg. Někdy i dost vysoko. Projevuje se zejména ve těch dnech, ve kterých se s krátkými intervaly střídá slunečné a deštivé počasí.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama