Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuze ke článku: Vodní energie (I) - zdroje vodní energie

Autor článku: Ing. Libor Novák
Plné znění článku: Vodní energie (I) - zdroje vodní energie
Anotace článku: Celosvětové zdroje vodní energie jsou obrovské. Jejich největší potenciál se skrývá v oceánech v podobě energie tepelné. V ČR lze využít energii vodních toků obnovou a budováním tisíců malých a domácích elektráren. V energetické bilanci státu však tyto možné zdroje energie nehrají žádnou roli.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: malé vodní elektrárny
Autor: Tomaš Wilda
Datum: 24.05.2008 17:18 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Každý píše,jak nám chybí energie a co bychom měli„udělat”,ale zkuste si hledat lokalitu pro výstavbu MVE.Narážíte na nepochopení nejen ze strany úřadů,ale i majitelů pozemků a jejich správců.Tam ,kde kdysi něco podobného bylo na ceny tak přemrštěné,že na stavbu,byť i něčeho menšího vám peníze nezbudou a banky na malou návratnost nepujčí.Nebylo by lepší,kdyby instituce dali hlavy dohromady a sami vytipovali lokality pro výstavbu MVE a ty souhrně nabídli drobným investorům,byť i za podmínek přednostního zásobování obce levnějším el.proudem.K čemu stavět nové jad.elektrárny,když jejich likvidace při zkončení životnosti je finančně vyšší než výstavba.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama