Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuze ke článku: Zásady bezpečné montáže a oprav plynových zařízení

Autor článku: Ing. Eva Jochová, GAS s.r.o., Ing. Zdeněk Přibyla
Plné znění článku: Zásady bezpečné montáže a oprav plynových zařízení
Anotace článku: Plynovým zařízením je bezesporu nutné věnovat potřebnou péči při provozu i při montáži a opravách. V následujícím článku je věnována pozornost těm nejčastěji se vyskytujícím odběrným plynovým zařízením - plynovodům v budovách a spotřebičům plynných paliv s výkonem do 50 kW a dále potom souvisejícím právním předpisům.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: domovní plynovod
Autor: Petr Witz
Datum: 21.03.2010 13:01 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Dobrý den.

Prosím můžete nám někdo poradit s následujícím problémem ?

Zakoupili jsme dům, do kterého byl přiveden plyn již cca 25 let přes jiný dům. Do našeho domu neexistuje jiné možné přípojení, než přes jiné domy.Je uprostřed a nesousedí s veřejným prostranstvím. Plynovod končil v naší kotelně, která sloužila pro vytápění domu dalšího domu, který naším vlastnictvím není. Na základě dohody se sousedním vlastníkem jsme si vybudovali vlastní domovní rozvody,které byly s naší stavbou zkolaudovány a kotelna se zrušila.
Z plynovodu přes náš dům se udělala odbočka, která vede k majiteli
sousedního domu,který měl původně kotelnu v našem domě a dnes má kotle u sebe.

Tedy existuje dům jedné majitelky, přes který k nám vždy vedl plyn, náš dům, kde plyn odebíráme a přeúčtovává se nám fakturami a třetí dům, který má cizí vlastník a ke kterému plyn vede přes náš dům a který plyn cca 6 let přeúčtovává.
Protože jsme si z praktických důvodů nenechali přepsat odběrné místo u RWE na nás /původně byl větším odběratelem soused/, současný nový majitel sousedního domu má zájem na tom, aby plynovod změnil trasu a nás tak odřízl od odběru plynu. Majitelka domu, přes který k nám plyn vede, mu to chce umožnit.

Jaké zákony nám mohou pomoci zachovat dodávky plynu bez
schválností a výluk, které sousedé plánují učinit ? Máme výkresy a kolaudační rozhodnují k původním rozvodům, kupní smlouvu na dům s příslušenstvím, kterým byl prokazatelně i plynovod, máme
faktury za celou dobu odběru plynu a v kupní smlouvě na dům souseda je zmínka o dohodě přeúčtování plynu na nás , kterou nový majitel potvrdil tím, že tuto dohodu až dodnes akceptoval.

Oslovili jsme všechny kompetentní orgány a všichni tvrdí, že se jich to netýká. Dostali jsme doporučený dopis od sousedů, kde je nám oznamováno, že dojde kvůli rekonstrukci k odpojení plynu, ale nikdo nechce sdělit, na jak dlouho. Je tato doba nějak vymezena zákonem? Na plynovodu jsou napojeny dva byty a tři provozovny.

Moc děkuji za jakoukoliv radu, nebo pomoc.

Petr Witz

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama