Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuze ke článku: Požadavky na výtahy dle ČSN 27 4014

Autor článku: Ing. Bohuslav Kratěna, Václav Vaněk
Plné znění článku: Požadavky na výtahy dle ČSN 27 4014
Anotace článku: V článku je uvedeno shrnutí důležitých prvků, které jsou zapracovány do nové ČSN, která snad ujednotí požadavky na výtahy, které jsou zatím uvedeny v celé řadě jiných - ne specificky výtahářských normách.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Re: zvedací plošiny pro tělesně postižené - vestavba do panel.domuVaněk Václav05.02.2007 14:13
zvedací plošiny pro tělesně postižené - vestavba do panel.domuJiří Zmatlík04.02.2007 10:51

Příspěvky
Předmět: zvedací plošiny pro tělesně postižené - vestavba do panel.domu
Autor: Jiří Zmatlík
Datum: 04.02.2007 10:51 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Jsem spoluvlastníkem společných prostor panelov.domu s 22 b.j. a vlastníkem svého bytu.Společenství hodlá umožnit jednomu postiženému vestavbu zvedací plošiny do společných prostor.Financování přislíbil prý místní soc.úřad.Zajímalo by mne, co je třeba zajistit pro udělení stavebního povolení ale i kdo bude potom provozovatelem a z toho plynoucích povinností vyhrazeného zařízení a kdo hradí náklady na provoz, revize atd.Jaká je běžná praxe jinde?Poradíte?
Děkuji za ochotu.
Jiří Zmatlík

Předmět: Re: zvedací plošiny pro tělesně postižené - vestavba do panel.domu
Autor: Vaněk Václav
Datum: 05.02.2007 14:13 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Dobrý den,
problematika zřizování výtahů a obecně zdvihacích zařízení je nově řešena ve stavebním zákoně ( 183/2006 Sb.).
Nové zařízení bude podléhat režimu stavebního povolení.Pro jeho vydání jsou potřebné doklady, jejichž seznam Vám sdělí místně příslušný stavební úřad - min. je to výkresová část, statický výpočet, návod na údržbu, el. schémata atd - tyto podklady dodává výrobce zved. zařízení.
Je lhostejno, kdo toto zařízení bude platit(dodávku a instalaci) - pro budoucí "život" je důležitý provozovatel tohoto zařízení.
Tím může být vlastníkem ( majitelem) určená osoba. Samozřejmě ve hře je i servisní firma, která bude zajišťovat úkony podle návodu na údržbu v rámci dohodnuté servisní smlouvy.
Otázkou zůstává, jakou jste měl na mysli zvedací plošinu - má to být šikmý výtah, schodišťový výtah anebo jiné zařízení?
Pro určité typy existují i normy ISO a ČSN (např. ČSN ISO 9386-1 pro Svislé zdvihací plošiny a ČSN ISO 9386-2 pro Poháněné schodišťové výtahy pohybující se po šikmé dráze pro sedící nebo stojící osoby a uživatele na vozících pro invalidy.

Náklady na provoz hradí buď pouze osoba, která toto zařízení bude používat nebo to¨může být příspěvková organizace, či přímo vlastník (majitel).
Václav Vaněk

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama