Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuze ke článku: Bioenergie - řešení pro udržitelný rozvoj v Evropě

Autor článku: Kees Kwant (expert agentury SenterNovem) ve spolupráci s Velvyslanectvím Nizozemského království v Praze
Plné znění článku: Bioenergie - řešení pro udržitelný rozvoj v Evropě
Anotace článku: V Nizozemí je stejně tak jako u nás skryt nejdůležitější potenciál ve využívání obnovitelncýh zdrojů v bioenergii. Díky vhodně uskutečněnému akčnímu plánu, který podpouje spoluspalování v uhlených či plynových elektrárnách jsou dle autora cíle výroby energie z obnovitelných zdrojů reálně splnitelné.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Je to ekonomické ?
Autor: Aleš Aleš
Datum: 30.01.2007 15:54 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Asi se opakuji , ae na této zemi je nejlépe vidět jak OZE nefungují, plány sice velkolepé narážejí na jednoduché fyzikální zákony, které se prostě nedají odhlasovat v parlamentu. Nutno říct , že Holansko má mnohem lepší podmínky pro využítí OZE než Česká republika je to přímořská země. A přesto také nedosáhne tolik kýžených 10%.
Vzhedem k podnebí a možnostem Holanska by pro tuhle zemi bylo nejvýhodnější založit své ekologické snažení na využítí tepelných čerpadel vzduch /voda pro které by energii vyráběly nové jaderné elektrárny, spolu se zrušení daní s el. energie by to vedlo k masovému přechodu na tento druh vytápění v zemi. Což by mělo za násedek skutečné výrazné snížení produkce CO2 a jako vedlejší efekt ekonomickou prosperitu. Jelikož Holansko je producentem zemního plynu , který vyváží, mohlo by podobně jako Argentina přejít velká část jeho dopravy na plyn, a to na ten , který země ušetří přechodem na tepelná čerpadla. Tato opatření by vedla k energetické nezávislosti země , k ekonomické prosperitě a k výraznému omezení vypouštění CO2 do atmosféry.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama