Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuze ke článku: Dimenzování solárních soustav pro bytové domy

Autor článku: Ing. Tomáš Matuška, Ph.D.
Plné znění článku: Dimenzování solárních soustav pro bytové domy
Anotace článku: Bytové domy mají obrovskou potřebu teplé vody. Střechy těchto objektů poskytují dostatek vhodného jinak nevyužitého prostoru. Jak využít této skutečnosti a dalších možností využití sluneční energie při regeneraci bytového fondu přináší následující článek autora.

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Re: sulad s praktickymi skusenostamiVladislav Hanuš26.05.2008 16:25
Drain-back systémyDaniel Krutiš12.04.2007 22:31
sulad s praktickymi skusenostamiJán Tomčiak05.03.2007 14:16

Příspěvky
Předmět: Drain-back systémy
Autor: Daniel Krutiš
Datum: 12.04.2007 22:31 upozornit redakci


reakce na ...
Dovolím si nesouhlasit s poddimenzováváním systémů s ohledem na nižší odběr TUV v letním období a zvýšené investiční náklady. Existují přeci drain-back systémy, které znamenají nižší investiční náklady, vyšší provozní bezpečnost (lze zcela vypustit expanze apod.) a v neposlední řadě snadnou adaptabilitu na požadavek TUV.

Předmět: sulad s praktickymi skusenostami
Autor: Ján Tomčiak
Datum: 05.03.2007 14:16 upozornit redakci


reakce na ...
Inzinierovi Matuskovi sa podarilo napisat prispevok, ktory vyborne koresponduje s nasimi praktickymi dlhorocnymi skusenostami. Problematika si zasluhuje vacsiu pozornost, pretoze neustale pribuda zaujemcov o solarnu pripravu teplej vody z radov spolocenstiev vlastnikov bytov a podobnych subjektov.

Předmět: Re: sulad s praktickymi skusenostami
Autor: Vladislav Hanuš
Datum: 26.05.2008 16:25 upozornit redakci


reakce na ...
Opravdu by si toto tema zaslouzilo na TZB vice rozebrat, protoze po mesicnim patrani po internetu se ja jako potencialni zakaznik (SVJ o 48 bytech) a "pouceny laik" nedokazu v danem tema poradne zorientovat, natoz se dopatrat dodavatele, ktery ma s podobnymi realizacemi zkusenosti, tak aby mohl predlozit rozumnou nabidku vcetne kalkulaci navratnosti atd.. Soukrome jsem realizoval na svem RD solarni system s 5ti kolektory na ohrev TUV, vytapeni a ohrev bazenu s rekuperaci, ale v pripade naseho bytoveho domu jsem narazil...............

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama