Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuze ke článku: Dodavatel versus investor

Autor článku: Ing. Dalibor Skácel
Plné znění článku: Dodavatel versus investor
Anotace článku: Obnovitelné zdroje energie a jejich zavádění s sebou přinášejí řadu netechnických komplikací, plynoucích z jedinečnosti tohoto nově a dynamicky se rozvíjejícího odvětví. A realizace těchto projektů s sebou přináší řadu problémů ve vazbě mezi dodavatelem a investorem. OZE a zamyšlení autora.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
také musím něco napsatTomáš Kučera11.07.2007 16:26
Re (2): Lobby a monopolPavel Pleva11.06.2007 13:40
Re: Lobby a monopolAleš Aleš04.06.2007 18:58
Re: Lobby a monopolAleš Aleš04.06.2007 18:57
...jednostranné.Nekácel nic09.05.2007 12:35
Lobby a monopolJiří Chudoba07.05.2007 18:34

Příspěvky
Předmět: také musím něco napsat
Autor: Tomáš Kučera
Datum: 11.07.2007 16:26 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
myslím, že každý má nárok na svůj názor, který útvaří jeho znalosti, vzdělání, přístup k sobě, okolí...a tak byse dalo pokračovat. Někdy na složité věci stačí selský rozum a cit. Protože vše je jen předložená informace - můžete být paranoidní a nevěřit ji anebo ji přijmout. Každý (alespoň doufám) myslící člověk nedělá extrémní závěry. A proč to celé píšu? Donutila mne k tomu diskuze o OZE na tomto serveru. Hlavně děkuji mírně demagogickému "Aleš Alešovi" za to, že mne po delší době donutil se zamyslet nad smyslem toho ůodvěrví". Pravdou je, že vše má svůj rub a líc. A tak "Ekologičnost" OZE je samozřejmě také vykoupena negativy. Moc vhodných lokalit např. na VE opravdu není - to vím z vlastní zkušenosti.No a to že neexistuje lobby monopolů si může myslet jen malé dítě - to je jasné. Základem celého problému je přístup lidí a to obecně. Po mé zkušenosti (mimochodem vynikající) z výrobou el.energie z FV článků, kdy plánuji rozšířit ostrovní systém o malou ve a zálohu centrálou na PB jsem přátelé pochopil, že je to hodně SPOTŘEBĚ!!! To znamená nechci a nemám co nepotřebuji.
Takže se "nenacabovat" je část cesty. Ale musím říct i za bé : pochopitelně nelze aplikovat globálně a žít jak před 200 lety. Snad nalezneme my nebo naše děti východisko.
A ještě malou poznámku k příspěvku - skutečně stožáry MT postavené ve většině případů opravdu "citlivě" ( hora Tábor, pás Bradlece - Český ráj) ruší svou vysoce technicistní estetikou méně než VE? A hlučnost VE - ano podprahové vjemy jsou nebezpečné, nicméně 100 a více dcb od kamionu, šíléného bikera (myslím moto) nebo magora na "čtyřkolce jezdícího lesem taky nic moc.......takže opět - lidé přátelé.....

Předmět: ...jednostranné.
Autor: Nekácel nic
Datum: 09.05.2007 12:35 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Ve vší úctě, kam patříte Vy...???
K Vámi uvedenému "
* OZE šetří jedinečné neobnovitelné nerostné bohatství Země
* OZE nemají negativní vliv na životní prostředí
* OZE decentralizují zisky a moc
* OZE přinášejí obrovskou příležitost v oblasti výzkumu, průmyslu a v pozitivním vývoji moderní společnosti
* OZE znamenají rozvoj pracovních příležitostí, rozvoj umírajícího zemědělství s vysokou přidanou hodnotou"
by se dalo dlouhou dobu diskutovat. Např. k 4. a 5. bodu: nejedná se pouze o oblast oze, která toto nabízí...a k 2. a 3. :je to z globálního hlediska opět nemožné, neb mnohé aktivity i v oblasti OZE mají negativní vliv na ŽP a nedecentralizují zisky a moc...

Předmět: Lobby a monopol
Autor: Jiří Chudoba
Datum: 07.05.2007 18:34 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Zdravím Vás Dalibore,
nelze než souhlasit, konečně po delší době na tomto portále komerčně nezatížený a objektivní článek a trefné shrnutí našeho národního přešlapování kolem horké energetické kaše.
... ale náš vrtošivý starý pan by Vám to jistě vysvětlil jinak...
Přeji mnoho zdaru a hodně slunce ve Vašich projektech.

Předmět: Re: Lobby a monopol
Autor: Aleš Aleš
Datum: 04.06.2007 18:57 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Jedině využívání koncentrované energie přináší vysokou produktivitu práce , ta přináší bohatství , tedy prosperitu , možnost vzdělání a dobrou zdravotní péči pro každého!
OZE mají smysl pouze v případě , že se vyskytují v koncetrovaném stavu - velké vodní toky nebo toky s velkým převýšením. stálé silné větry, tropické klima pro produkci biomasy nebo pouštní klima pro využití stálého slunečního svitu, nic takového v CŘ není tak co vlastně se má rozvíjet , zelená demagogie nebo nový stroj na peníze daňových poplatníků?
Pokud jde o čistotu zdrojů pak u větrných el vám nesmí vadit desetitisíce mrtvých ptáků a doly na železnou rudu , u biomasy dioxiny v 10ti násobku oproti splalovnám komunálního odpadu ( ty jsou také obnovitelným zdrojem ) mohokultury přislušných plodin nevyjímaje. a konečně u vodních el. zatopené oblasti často nenávratně zničené vzácné památky, bourání obcí , vznik metanu , který je 20x silnější skleníkový plyn než CO2 , takže s tou čistotou OZE?

Předmět: Re: Lobby a monopol
Autor: Aleš Aleš
Datum: 04.06.2007 18:58 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Jedině využívání koncentrované energie přináší vysokou produktivitu práce , ta přináší bohatství , tedy prosperitu , možnost vzdělání a dobrou zdravotní péči pro každého!
OZE mají smysl pouze v případě , že se vyskytují v koncetrovaném stavu - velké vodní toky nebo toky s velkým převýšením. stálé silné větry, tropické klima pro produkci biomasy nebo pouštní klima pro využití stálého slunečního svitu, nic takového v CŘ není tak co vlastně se má rozvíjet , zelená demagogie nebo nový stroj na peníze daňových poplatníků?
Pokud jde o čistotu zdrojů pak u větrných el vám nesmí vadit desetitisíce mrtvých ptáků a doly na železnou rudu , u biomasy dioxiny v 10ti násobku oproti splalovnám komunálního odpadu ( ty jsou také obnovitelným zdrojem ) mohokultury přislušných plodin nevyjímaje. a konečně u vodních el. zatopené oblasti často nenávratně zničené vzácné památky, bourání obcí , vznik metanu , který je 20x silnější skleníkový plyn než CO2 , takže s tou čistotou OZE bych to nijak nepřeháněl.

Předmět: Re (2): Lobby a monopol
Autor: Pavel Pleva
Datum: 11.06.2007 13:40 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Vážený pane,
nevím kdo vypustil poprvé domněnku o tunách mrtvých ptáků, ale ujalo se a další ji přebírají jako fakt. Toto tvrzení je prostě hoax.
Bylo prováděno několik studií (Anglie, Německo), ale tyto domněnky se nepotvrdily. Ano, i na větrné elektrárny doplatí ptáci, ale je to srovnatelné s vedením el. vysokého napětí. Ornitologové potvrdili, že vzhledm k populaci která proletí kolem to je mizivé procento.
I když mi něco nesedí, nemohu přehánět.
Při každém odběru energie ovlivňujeme přírodu. Jde jen o to, abychom ji neničili nadměrně. Nedokáži posoudit stávající stav, ale pokud by se podařilo náhlé přebytky měnit na vodík či jinak skladovat, bylo by to lepší než ropa podezřelá ze změny podnebí.
Já osobně si nechám dát na střechy panely, už vyrobí více energie než je třeba k jejich výrobě.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama