Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuze ke článku: Energetické úspory - energie přítomnosti

Autor článku: Ing. Petr Kopecký
Plné znění článku: Energetické úspory - energie přítomnosti
Anotace článku: Bez investic do nových technologií výroby energie to nepůjde. Jde samozřejmě o to, aby vložené investiční prostředky byly ekonomické, návratné v daném prostoru a čase. Při současném tempu zvyšující se ceny energie jsme již k tomuto stavu dospěli, domnívá se autor článku.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
k diskusiLubomír Golasovský10.07.2007 06:48
VýzvaPetr Kopecký03.07.2007 15:39

Autor: Lubomír Golasovský
Datum: 10.07.2007 06:48 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Vážený pane,
konečně jsem si našel čas, abych si přečet Váš článek. Moc se mi líbil. Na některé věci bych se ještě zeptal, k některým mám výhrady..., ale jak říkám,moc se mi líbil. V zásadě píšu jen proto, že považuju za naprosto "signifikantní" že se k takovému článku nikdo nevyjádřil...... A proč asi?

Předmět: Výzva
Autor: Petr Kopecký
Datum: 03.07.2007 15:39 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Kolegové,
Smyslem výše uvedeného článku, mimo jiné je vyvolat na téma „Ekonomické energetické úspory“ věcnou diskuzi, neboť každý z nás se ať přímo nebo vzdáleně se zabývá otázkou jak ušetřit za spotřebovávané energie, jejichž cena je na nás prakticky nezávislá.
Mluvíme-li o energetických úsporách tak nemám na mysli pouze pasivní (kvantitativní) úspory vyplývající z racionálního chování uživatele, ale především aktivní (kvalitativní) úspory zahrnující jak vlastní výrobu, tak přenos a spotřebu. Při podrobnějším rozboru docházím k závěru, že pro splnění ekonomického požadavku energetických úspor je rozhodující jejich velikost vyjádřená v roční úspoře energie primárního paliva a tedy i následně je rozhodující jejich cena, která musí být větší než roční investiční náklady těchto úspor. Ekonomické energetické úspory nejsou zadarmo.
Ve smyslu výše uvedených úvah nepovažuji el.energii a teplo za primární palivo. Obě tyto energie jsou zatíženy systémovými službami distributorů, které mají stále větší a větší význam.
Děkuji za pozornost,
Ing. Petr Kopecký, EDDY Systém.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama