Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuze ke článku: Přírodní materiály - obnovitelné zdroje surovin (I)

Autor článku: Doc. Ing. Ivana Žabičková, CSc.
Plné znění článku: Přírodní materiály - obnovitelné zdroje surovin (I)
Anotace článku: Přírodní materiály (u nás tradičně kámen, dřevo, hlína) jsou užívané pro stavby od nepaměti. Nepálená hlína jako stavební materiál se užívala pro výstavbu masivních hliněných stěn prakticky na celém světě a odhaduje se, že v hliněných domech žije polovina současné světové populace.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: přírodní materiály
Autor: Aleš Aleš
Datum: 05.07.2007 20:41 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Autorka článku vychvaluje přírodní materiály , dokonce šíří ničím nepodložené informace , že život v domech z přírodních materiálů je zdravější než život např. v betonovém domě. Jen bych chtěl podotknout , Tesla je jednotkou tzv elektoromagnetické indukce B B=u.H tedy přičemž u je materiálová konstanta, zajímavější je hodnota samotné intenzity mag pole, která nezávisí na materiálu, nicméně lze říci , že železobeton i všechny kovy způsobují tzv el. magnetické stínění , tedy snižují intenzitu pole. Z principu tedy můžeme říct , že nejen , že železobetonové budovy jsou z tohoto hlediska zdraví neškodné , ale naopak chrání své obyvatele ne jen před např. škodlivým účinkem neustáleného geomag. pole , které se vyskytuje nejvíce v době slunečních maxim ( každých 11 let ) , ale i před poly umělými - vysílače , mobily atd.
Názor ten , že to , co je přírodní je pro člověka nejlepší je většinou nesmyslný , asi nikdo z nás by se nechtěl vrátit k prahistorickému způsobu bydlení či ke středověké černé kuchyni.

Ještě jednu poznámku , že by se na ceně cementu nepromítala energie nutná k jeho výrobě? No nevím nevím tady pani docentka opět trochu ujela nebo se pořádají nějaké dobročinné sbírky na energii pro výrobce cementu ? Nebo nám snad chudák výrobce prodává cement pod výrobními náklady a jeho majitel velkoryse dlouhodobě hradí tuto ztrátou ? Nebo že by výrobci energie dodávaly cementárnám energii zdarma ?

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama