Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuze ke článku: Přírodní materiály - obnovitelné zdroje surovin (II)

Autor článku: Doc. Ing. Ivana Žabičková, CSc.
Plné znění článku: Přírodní materiály - obnovitelné zdroje surovin (II)
Anotace článku: Drhá část článku zabývajícím se nepálenou hlínou jako obnovitelnou surovinou na přírodní bázi se věnuje našemu území, kde se postupně vyvinuly dva základní typy hliněných domů. Článek seznamuje čtenáře s historickým využitím těchto materiálů a poukazuje na nový nástup nepálené hlíny.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: tradice dřevostaveb na území ČR
Autor: Roman Šubrt
Datum: 25.07.2007 02:29 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Domnívám se, že k rozvoji zděných staveb, ať již původně kamenných a z vepřovic či později z pálených sihel vedly i požární řády, které např. za Marie Terezie nařídili, že všechny stavby mají mít nespalné stropy (proto se při rekonstrukcích nacházejí pod omítkami na dřevěných stropech krásné malby ze 17. a 1. pol. 18. stol.) a zejména jejich dodatek z roku 1812, kdy Císař Římský František II. (Totožný s Císařem Rakousko - uherským Františkem I.) zakázal v obytných aglomeracích stavět dřevostavby.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama