Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuze ke článku: Odolnost fotovoltaického solárního systému proti zatížení větrem

Autor článku: * Martin Libra, ** Vladislav Poulek
Plné znění článku: Odolnost fotovoltaického solárního systému proti zatížení větrem
Anotace článku: Autoři článku popisují instalaci pohyblivého FV stojanu typu "TRAXLE" na technické fakultě ČZU v Praze. O vyšší výrobě systému oproti statické instalaci není pochyb. Problém může nastat při extrémním zatížení větrem. Jak systém obstál pří vychřici dosahující orkánu? Napoví následující článek.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Re: CO je předmětem patentů systému TRAXLE???Jan Nastas16.11.2007 08:03
CO je předmětem patentů systému TRAXLE???Jan Bořek12.11.2007 17:31
Celoroční výnosMartin Malý09.11.2007 16:23

Předmět: CO je předmětem patentů systému TRAXLE???
Autor: Jan Bořek
Datum: 12.11.2007 17:31 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Zajímalo by mne. co inovativního a nového představuje systém Traxle. Podle mne se jedná o klasickou montáž používanou u dalekohledů řadu století, viz... "Podle dochovaných zpráv první ekvatoreální montáž sestrojil představený jezuitského kláštera v severních Čechách Christophoros Scheiner. Podle konstrukce rozlišujeme několik typů ekvatoreálních montáží: německá, osová anglická, podkovová, rámová, vidlicová."

Na stejný dotaz jsem od firmy "Traxle" nedostal žádnou odpověď (dělali mrtvého brouka)!!

Předmět: Re: CO je předmětem patentů systému TRAXLE???
Autor: Jan Nastas
Datum: 16.11.2007 08:03 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Můj kamarád co pracoval na patentovém úřadu říkal: Patentovat lze i kliku od blázince.

Předmět: Celoroční výnos
Autor: Martin Malý
Datum: 09.11.2007 16:23 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
pěkné, za slunečních dní je to 30 % navíc, ale kolik je to za celý rok?

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama