Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuze ke článku: Monitorování vlhkostního obsahu ve zdivu pomocí infračervené termografie

Autor článku: Ing. Ondřej Horký, Ing. Jiří Zach, Ph.D
Plné znění článku: Monitorování vlhkostního obsahu ve zdivu pomocí infračervené termografie
Anotace článku: Vlhkost ve stavebních konstrukcích představuje velice negativní faktor, který degraduje fyzikální i mechanické vlastnosti stavebních materiálů, z nichž je konstrukce tvořena a významným způsobe i snižuje velmi často jejich životnost. Rychlé lokalizování stavu vlhkosti ve zdivu (rozložení vlhkosti ve zdivu a stanovení míry zavlhčení) je velmi složité. Aplikací stavení termografie je možné určit poměrně přesně a velmi rychle určit distribuci vlhkosti po ploše stavební konstrukce. Velkou výhodou je snadné vytvoření vlhkostní mapy a monitorování vlhkosti konstrukce v závislosti na čase.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Několik poznámek, které mi v příspěvku chybí.
Autor: Roman Šubrt
Datum: 27.11.2007 20:35 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Vážení páni autoři, domnívám se, že v příspěvku nejsou dostatečně zdůrazněny některé souvislosti, proto bych si je zde dovolil vyslovit.
1. Termografické mapování vlhkosti v konstrukci předpokládá více-méně jednorozměrný tepelný tok, navíc na obou stranách konstrukce rovnoměrné rozložení teplot okolí a pravděpodobně i rovnoměrné rozložení vlhkosti v konstrukci.
2. V uvedených vzorcích není uvažováno se snižováním povrchové teploty vlivem výparného tepla vody obsažené v materiálu.
3. V uvedených vztazích není uvažováno s rozdílnou emisivitou i imisivitou suchého a vlhkého materiálu.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama