Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuze ke článku: Aktuality větrné energetiky v ČR v roce 2007

Autor článku: Břetislav Koč
Plné znění článku: Aktuality větrné energetiky v ČR v roce 2007
Anotace článku: Větrných elektráren v Česku, byť v porovnání se sousedy, především v Německu a Rakousku, opravdu jen pomalu přibývá. Pokud jde ale o přírůstek instalovaného výkonu větrných elektráren je jisté, že rok 2007 bude u nás zatím nejúspěšnějším rokem.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Proč to tak je
Autor: Aleš Aleš
Datum: 27.11.2007 08:29 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Už jednou jsem psal příspěvek ohledně VE, energie větru stoupá s třetí odmocninou jeho rychlosti, v praxi to znamená že VE , která je v místě kde fouká průměrně poloviční rychlostí než jinde třeba v ČR vyrábí cca 8x méně proudu než její stejná kolegině třeba někde na pobřeží severního moře a protože většina nákladů na VE jsou fixní - samotný vítr nic nestojí , je i ta el. energie je 8 x levnější a v tom je ten háček , Např v Rakousku jsou velehory a tím potenciálně mnohem více vhodných míst pro stavbu VE než v Čechách. Německo, Francie , Španělsko jsou přímořské státy , podobně se větrná energetika rozvíjí v USA , v Číně nebo Indii....
Prostě v ČR není vítr a tom to je..
Navíc je to i o energetice, VE musíte regulovat což stojí peníze pokud nemáte převážně akumulační zdroje el energie - přehrady , pak je to jedno to je právě příklad Rakouska, ale i Číny a USA nebo Brazílie , státy , které mají moře a zároveň vyrábí velké množství el. energie z vody budou v budoucnu VE využívat nejvíce - vítr a voda se výborně doplňují!! Nakonec takové spojení už v evropě máme Dánsko versus Norsko - jsou to právě Norské přehrady , která regulují Dánské VE.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama