Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuze ke článku: Mechanické upevnění zateplovacích systémů

Autor článku: Ing. Jan Dvořák
Plné znění článku: Mechanické upevnění zateplovacích systémů
Anotace článku: Článek shrnuje požadavky, legislativu a praktické poznatky kolem problematiky mechanického upevňování kontaktních zateplovacích systémů.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Re: lepení polystyrénuJan Dvořák12.02.2008 07:53
lepení polystyrénuVladimír Anděl11.02.2008 23:48

Příspěvky
Předmět: lepení polystyrénu
Autor: Vladimír Anděl
Datum: 11.02.2008 23:48 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Zajímavý článek, ale nedozvěděl jsem se v něm to co bych chtěl. Budu stavět z betonových skořepinových tvárnic a protože se obávám problémů s vrtáním děr do tenké (20 mm) stěny tvárnice, chci použít pro zateplení pouze celoplošné lepení bez hmoždinek. Zatím vím že beton je pro lepení vhodný a že se vyžaduje rovinnost povrchu lepší než 10 mm/m (to snad dokážu pod 2 mm).Údajně existují lepidla certifikovaná pro lepení bez hmoždinek a údajně mohu použít lepidla třídy A. Možná špatně hledám, ale třeba lepidlo Weber M752 má třídu A. Ale ani ve firemních technických informacích
http://www.dolur.cz/TechInfo/TL/Teranova/zs_tevatherm.pdf jsem nenašel že by se lišilo od ostatních lepidel. Všude je pouze poznámka, že hmoždinky řeší projekt zateplovacího systému. Chápu že posouzení soudržnosti omítky a stěny na starších domech by měl dělat odborník. U nového betonového povrchu bych očekával jasně dané parametry - pevnost lepidla v tahu a např. při celoplošném lepení maxilální tloušťku polystyrénu, který lze bez kotvení lepit. Dá se to někde najít? Nebo je problém složitější než si myslím?

Předmět: Re: lepení polystyrénu
Autor: Jan Dvořák
Datum: 12.02.2008 07:53 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Vážený pane Anděli.
Tloušťka stěny betonové tvárnice by neměla být překážkou pro použití hmoždinek. Šroubovací hmoždinka ejotherm STR U je přesně ten typ, který by měl bez problémů fungovat. Rozevře se v dutině a při upevnění se kotevní část hmoždinky opře o vnititřní plochu stěny. Pevnost upevnění závisí pouze na pevnosti betonové tvárnice.
Na druhé straně by váš případ měl plně vyhovovat parametrům pouze lepeného systému, protože mezi lepicím tmelem a nosným zdivem není separační vrstva v podobě omítky, nátěru nebo nástřiku a stejně tak nerovnost podkladu a výška objektu (v případě, že se jedná o RD) je pro použití lepeného systému vhodná. Doporučuji Vám pro návrh odpovídajícího zateplovacího systému obrátit se na výrobce a dodavatele, které najdete na www.czb.cz.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama