Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuze ke článku: Možnosti úspor pri nasadení čerpadiel so zmenou otáčok pri vykurovaní a príprave teplej vody

Autor článku: Ing. Peter Lukáč, PhD., Ing. Eva Schvarzbacherová, PhD.
Plné znění článku: Možnosti úspor pri nasadení čerpadiel so zmenou otáčok pri vykurovaní a príprave teplej vody
Anotace článku: V súčasnosti je už technológia čerpadiel využívajúcich plynulú zmenu otáčok dostatočne známa a pomerne rozšírená aj v našich prevádzkach. Je to aj vďaka čoraz menšej investičnej náročnosti na frekvenčné meniče, ktoré sa stávajú najmä pri menších čerpadlách ich integrovanou súčasťou. Hlavným motívom na využívanie takýchto čerpadiel je úspora energie a pružná reakcia na zmenené podmienky v danej sústave. Čerpadlá so zmenou otáčok sa úspešne využívajú v oblasti chladenia, vykurovania a prípravy teplej vody.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Tepelné čerpadlo včetně TUV a cirkulace teplé vodyJan Kostka14.02.2009 11:20
Cirkulace k TVKopecký Karel16.06.2008 11:20

Příspěvky
Předmět: Tepelné čerpadlo včetně TUV a cirkulace teplé vody
Autor: Jan Kostka
Datum: 14.02.2009 11:20 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Prosím o radu.Jaké čerpadlo mám zajistit pro cirkulaci teplé vody.Mám ve vodním systému teplé vody dvoukruhový obvod.Při použití oběhového čerpadla Grunfus dochází jednak k nežádoucímu ochlazování teploty této vody stálým oběhem a rovněž ke zvýšené spotřebě elektrické energie.Používám bojler na teplou vodu jehož výrobce jsou Hořice,má obsah 160 l a teplota TUV z TČ se pohybuje kolem 50°C.Teplota vody je řízena trojcestným ventilem s vlastnosti upřednostit nejdříve teplou vodu a potom topení.Pokud je na TČ nastaveno zapojení t.zv.bivalentu,což je elektrický kotel,mohu max.dosáhnout teploty vody v bojleru cca 57°C,což někdy při úklidu v zimě je nedostatečné.Četl jsem výše uvedený článek o čerpadlech,navazuji tedy svým dotazem na toto téma.

Předmět: Cirkulace k TV
Autor: Kopecký Karel
Datum: 16.06.2008 11:20 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
V článku nejsou uvedeny podrobnosti o snímání a vyhodnocování veličin rozhodujících pro chod čerpadel, použitých snímačích či typu čerpadel účastnících se pokusu. Nějak "nesedí" čísla v grafech a v textu. Lze to doplnit?

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama