Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuze ke článku: Oprávnění k činnostem v oblasti energetické účinnosti

Autor článku: Ing. Irena Plocková (autorizovaný inženýr)
Plné znění článku: Oprávnění k činnostem v oblasti energetické účinnosti
Anotace článku: Článek přináší souhrnné informace pro žadatele o provádění činností v oblasti energetické účinnosti ze zákona 406/2000 Sb. Kde je možné získat žádost, jaké jsou nutné přílohy, kam a jakým způsobem je možné žádosti posílat?

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Oprávnění k činnostemJaromír Kadlec05.03.2008 10:36
Již to není tak snadné ...Ing. Jiří Špička03.03.2008 11:13

Příspěvky
Předmět: Oprávnění k činnostem
Autor: Jaromír Kadlec
Datum: 05.03.2008 10:36 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Máte stoprocentní pravdu.
Je to bohužel tak a jak do toho více vstoupí zelené náboženství bude ještě hůř.

Předmět: Již to není tak snadné ...
Autor: Ing. Jiří Špička
Datum: 03.03.2008 11:13 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Není to tak dávno (3.12.2007), kdy jsme se v optimisticky laděném článku "Praktická aplikace metodiky hodnocení energetické náročnosti budov (II)" na tomto serveru mohli dočíst o tom, jak snadné bude si s pomocí volně šiřitelného výpočetního nástroje spočítat ENB a jak (cituji)"výpočet ENB by dle metodiky k vyhlášce a s použitím volně šiřitelného výpočetního nástroje neměl představovat zvláštní časové nároky při tvorbě projektové dokumentace".
V dnešním článku se dočítáme, co vše musí udělat osoba, která chce získat oprávnění k vystavení energet. průkazu. Je na snadě, že takovou práci pak nebude vykonávat bezplatně.
Investor tedy získá jen další povinnost, která ho bude stát peníze a čas. Nic dalšího nezíská. Výpočet totiž neříká vůbec nic o tom, jaká bude skutečná spotřeba v objektu a zda bude kryta obnovitelnými palivy (dřevem) či neobnovitelnými.
Jsem přesvědčen, že jde jen o další z opatření ke ztěžování života běžných občanů a k nárůstu byrokracie (úředníků k evidenci, kontrole atd.). Tento proces je ovšem nebezpečný; dnes energetický průkaz budovy či technické kontroly automobilu, zítra možná zdravotní průkaz občana, kterým bude pravidelně prokazovat způsobilost k chůzi, průkaz jeho stravování hodnotící energetickou bilanci spotřebovaných potravin atd. Vše bude muset být prokázáno, zkontrolováno a schváleno. A tak si říkám s klasikem: "Disciplína musí bejt, vy kluci pitomí ... ".

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama