Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuze ke článku: Plynová zařízení v budovách - II

Autor článku: Ing. Jiří Buchta CSc., Ing. Miroslav Burišin
Plné znění článku: Plynová zařízení v budovách - II
Anotace článku: Jaké povinnosti má vlastník, uživatel nebo provozovatel z hlediska provozu plynových spotřebičů připojených na odvod spalin? Může být nesplnění požadavků předpisů platných pro zřizování a provoz plynových zařízení hodnoceno jako trestný čin? Článek byl vybrán z knihy PLYNOVÁ ZAŘÍZENÍ V BUDOVÁCH.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Provozní revize plynu v obytném domu.Jan Poláček21.02.2009 21:47
článek Plynová zařízení v budováchIng. Oldřich Osmík10.06.2008 07:58

Příspěvky
Předmět: Provozní revize plynu v obytném domu.
Autor: Jan Poláček
Datum: 21.02.2009 21:47 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
V obytném domu který patří jednomu majiteli který nařídil svým nájemníkům že si musí sami zajistit revizi plynu na své náklady.
Což si myslím že je povinen jako majitel nemovitosti zajistit revizi plynu sám a na své náklady.

Předmět: článek Plynová zařízení v budovách
Autor: Ing. Oldřich Osmík
Datum: 10.06.2008 07:58 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Velká část článku je svojí koncepcí pojata jako výhružka a návod pro kominickou lobby. Citovaný zákon z roku 1961 z dob totalitního státu je přežitý a zastaralý.
Článek by se měl nést v jiném duchu, v duchu osvěty o bezpečnosti provozu topidel, užívání komínů, údržbě a dalších věcí souvisejících s vytápětím či ohřevem vzduchu a vody.
Ve změti norem a zákonů se často nevyznají ani ti, co by je měli prosazovat do praxe, jako firmy, řemeslníci a to nemluvím o těch, kteří tyto zákony schvalují, protože jsou odtrženi o reality běžných občanů. O tom, jak vzájemně kolidují elektrotechnické, plynárenské, topenářské a jiné normy, bych jako servisní technik mohl vyprávět a doložit to fotografiemi, jakým až často technických "zvěrstev" se někteří řemeslníci dopouští. často je jejich práce jen o "zlatokopectví" a ne o řemeslnném umu a znalostech. A některé rádoby projektanty bych minimálně na rok poslal na povinnou praxi k montážím a realizaci, aby věděli, o čem je konkrétní realizace díla.
Ing. Oldřich Osmík

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama