Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuze ke článku: Aktivní úspory tepla metodou termohydraulického řešení pro 21. století - VI. díl

Autor článku: J. Ráž, Ing. V. Galád, Ing. J. Matějček CSc., Ing. V. Müller
Plné znění článku: Aktivní úspory tepla metodou termohydraulického řešení pro 21. století - VI. díl
Anotace článku: V ČR byl boj o úspory tepla odstartován zákonem č.406/2000 Sb., který řešil aktivní úspory tepla regulační technikou, až na výjimky navrhovanou klasickými postupy, v horších případech i bez nich. Touto regulační technikou můžeme dnes nově vyvinutými postupy celkové aktivní úspory tepla i dodatečně zvýšit.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Re: InformaceJiri holub30.07.2008 12:18
Re: InformaceJiří Ráž26.07.2008 07:55
InformaceJiří Plánička23.07.2008 15:57

Příspěvky
Předmět: Informace
Autor: Jiří Plánička
Datum: 23.07.2008 15:57 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Dobrý den,

1) sleduji seriál od začátku a s dychtivostí očekávám další díly, ale již mi to nedá a rád bych se zeptal, zda je možné sumář těchto informací seznat někde pohromadě.
2) vzhledem k tomu, že jsem nováčkem v oboru, měl bych zájem o praktické sebezdokonalení vámi popisovaných možností řešení soustav - jaká školení, literaturu, popř. další možnosti získání potřebných znalostí byste doporučili

děkuji
Plánička

Předmět: Re: Informace
Autor: Jiří Ráž
Datum: 26.07.2008 07:55 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Dobrý den,
děkujeme za Váš příspěvek,na který odpovídáme.
1)Termohydraulika dosud v ucelené formě knižně nevyšla.Její dílčí poznatky byly v průběhu vývoje publikovány v časopisech Pozemní stavby,VVI,Top-in,Projekt a dalších. Větší zájem pak vyvolala v zahraničí,kde byly její základy opakovaně publikovány v prestižním odborném časopise SHT.
Díky předním českým odborníkům a erudici pracovníků TZB-info se její stručný popis dostal k veřejnosti ve formě dvanáctidílného seriálu "Aktivní úspory tepla ...", jehož ucelená a rozšířená verze je dostupná na www.hvacideal.com nebo na www.usporyteplaets.cz.
Zde také najdete adresy pro přímý kontakt s autory.
2)V případě většího počtu zájemců z řad investorů nebo projektantů, by bylo pochopitelně možné uspořádat semináře,nebo obdorná setkání většího rozsahu,kde by byly souvislosti i aplikační možnosti termohydrauliky vysvětleny podrobně.Přemýšleli jsme i o možnosti pořádání odborných kurzů,pro které však zatím hledáme sponzora.
Šíření poznatků o možnostech úspor tepla termohydraulickým řešením,má proto zatím formu neorganizovaného kontaktu a přímé spolupráce s autory.

Předmět: Re: Informace
Autor: Jiri holub
Datum: 30.07.2008 12:18 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
taky tento seriál rád sleduji, jen je potřeba nezapomenout na "dynamiku" uživatelů majitelé topítek a dynamiků průběhu teplot(no raději tepelných toků) kcí.
např. moje úvaha u mě doma v pondělí zatopit, aby bylo dosaženo tepelné pohody byla konfontována s kalendářem a byla prohlášena za kacířskou myšlenku.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama