Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuze ke článku: Informace pro výrobce a provozovatele/majitele výtahů

Autor článku: Václav Vaněk
Plné znění článku: Informace pro výrobce a provozovatele/majitele výtahů
Anotace článku: Změna Z1 ČSN 27 4011, která má účinnost od 1.3.2008 jednak řeší problémové záležitosti okolo provozních rizik, které se vyskytují v horní části šachty a v prohlubních výtahů a pak také vyšla s hraničním datem, které je rozhodující pro posuzování podstatných změn výtahů a kontraktů, které na ně byly uzavřeny.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Informace....
Autor: Měkota Jiří
Datum: 27.12.2008 08:51 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Opět skvělé rozhodnutí - gratuluji. Vyčůrané národní (rozuměj české) firmy vymění stávající výtah a deklarují to jako podstatnou změnu. Mimo jiné i proto že Inspekční orgán je levnější než Autorizovaná zkušebna. Příčemž rozsah prováděných zkoušek je stejný.To samozřejmě snižuje nám nadnárodním (firmy z "vyspělé EU " a USA) zisk.Protože my už máme předem schválený typ výtahu. Tak jsme zalobovali a rozhodnutí je na světě. A kdo by to náhodou chtěl obejít tak na něj pošleme ČOI a běda mu.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama