Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuze ke článku: Plynová zařízení v budovách - IV

Autor článku: Ing. Jiří Buchta CSc., Ing. Miroslav Burišin
Plné znění článku: Plynová zařízení v budovách - IV
Anotace článku: Článek se zabývá správným napojením plynového spotřebiče (sporáku). Formou názorných obrázků je ilustrováno správné a špatné provedení tak, jak se s ním autoři v praxi velmi často setkávají. Čtenáři získají velmi rychle přehled nejen o související platné legislativě, ale i technických předpisech, které tuto problematiku řeší.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Připojení vestavěných plynových spotřebičů
Autor: Radim Koutňák
Datum: 31.07.2008 14:08 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
V článku uváděné požadavky zcela jistě platí i pro vestavěné plynové spotřebiče (plynové varné desky - vestavěné plynové trouby se myslím ani nevyrábí). Není ale jasné jak musí být přístupný uzavírací plynový kohout instalovaný před hadicí. Osadím-li ho do prostoru pod dřez, kde jsou i výstupy vody a kanalizace a který je celkem dobře přístupný, mám problém s délkou připojovací hadice (musela by být dlouhá cca 2,5m, protože spodní skříňky přiléhají ke zdi a hadici bych musel vést pod skříňkama v prostoru noh). Když umístím kohout do skříňky vedle sporákové skříně, bude zase velmi špatně přístupný vzhledem zaplnění skříňky. Takže mi prosím poraďte. Děkuji.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama