Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuze ke článku: Současný neutěšený stav domácích kotelen na pevná paliva

Autor článku: Ing. Zdeněk Lyčka
Plné znění článku: Současný neutěšený stav domácích kotelen na pevná paliva
Anotace článku: Podle statistik MPO je v malých zdrojích znečišťování ovzduší spáleno ročně více jak 3 mil. tun biomasy a 1,8 mil. tun uhlí. Při současném vývoji cen plynu a elektřiny bude uhlí nejlevnějším palivem a pro sociálně slabší nejpřístupnějším. Jaký je současný trend vývoje v kontextu s evropskými předpisy?

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Provoz bez akumulaceMilan Jakeš11.03.2011 20:22
Řešení možná nemusí být až tak nemožnéMilan Jakeš11.03.2011 20:14
Odhořívání hnědého uhlí.Honza ze vsi30.09.2008 12:30

Příspěvky
Předmět: Provoz bez akumulace
Autor: Milan Jakeš
Datum: 11.03.2011 20:22 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 104296
reakce na ...
Ještě praktická poznámka, provoz i těch nejlepších zplyňovacích kotlů na dřevo na malý výkon je stejně špatný, jako u těch obyčejných odhořívacích. Z komína se line štiplavý kouř, dehtuje to o sto šest a dýchat se to nedá.

Předmět: Řešení možná nemusí být až tak nemožné
Autor: Milan Jakeš
Datum: 11.03.2011 20:14 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 104296
reakce na ...
S popisem stavu úplnný souhlas. Vezměme ale ten obyčejný odhořívací kotel doplněný o akumulační nádrž. Pak lze kotel provozovat v optimálních podmínkách a situace ohledně kvality spalování, účinnosti a emisí se rázem rapidně změní. Pro uživatele přitom za trochu investovaných peněz silně vzroste komfort a poklesne spotřeba paliva (hned máme místo na tu nádrž, alespoň pokud se s tím citelně nezvýší tepelné požadavky). Nevím co řešit, snad jen způsob realizace, poněvadž znáte to. Před bitvou je každý generál a pro některé zvlášť slovutné odborníky to bohužel platí dvonásob.

Předmět: Odhořívání hnědého uhlí.
Autor: Honza ze vsi
Datum: 30.09.2008 12:30 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Reklamní články tohoto typu jsou úsměvné. Litinové kotle představují pro výrobce automatů vzhledem ke své životnosti vážný problém. Jejich životnost je pravděpodobně větší než "životnost" zásob uhlí v ČR. Z hlediska emisí představuje problém pouze spalování hnědého uhlí prohoříváním. Hnědé uhlí obsahuje velké množství prchavé hořlaviny, která při tomto způsobu spalování uletí komínem. (Ke škodě provozovatele a okolí). Naplnění kotle uhlím a zapálením na horní vrstvě tento problém beze zbytku řeší. Prchavá hořlavina shoří při průchodu žhavou horní vrstvou.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama