Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuze ke článku: Kontrola, schvalování, revize a čištění komínů

Autor článku: Ing. František Jiřík
Plné znění článku: Kontrola, schvalování, revize a čištění komínů
Anotace článku: Spalinová cesta, která začíná na kouřovém hrdle spotřebiče paliv a pokračuje kouřovodem a komínem, musí zajistit bezpečný odvod spalin do volného ovzduší, požární bezpečnost objektu a hospodárný provoz připojeného spotřebiče.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Re: revize komínůJan Leksa17.04.2002 20:23
Re: revize komínůIng. František Jiřík11.04.2001 08:46
revize komínůHostonský09.04.2001 20:36

Příspěvky
Předmět: revize komínů
Autor: Hostonský
Datum: 09.04.2001 20:36 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Domnívám se, že revize komínů v rozsahu dle uvedeného článku by mohl provádět po krátkém zaškolení a přezkoušení i revizní technik kotlů. Někde jsem dokonce četl, že nikde není napsáno, že revize musí konat výhradně kominík. Vyláška 111/81 je myslím již zastaralá. Bude tao věc nějak řešena?

Předmět: Re: revize komínů
Autor: Ing. František Jiřík
Datum: 11.04.2001 08:46 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Problematika odvodu spalin a komínů je v současné době stále složitější (pro oblast komínů se připravuje zhruba 36 evropských norem) a i v zahraničí se kontrolou a čištěním, včetně revizních prohlídek a kontrol zabývají kominíci. Nevidím zatím důvod, proč by revize komínů měl provádět někdo jiný, ale do budoucna je tato problematika asi otevřená.

Předmět: Re: revize komínů
Autor: Jan Leksa
Datum: 17.04.2002 20:23 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Domnívám se, že Vaše úvaha je zcestná a pramení z nedokonalé znalosti problematiky navrhování, provozování a údržby kouřových cest. Zejména v dnešní době, kdy praktický každy spotřebič má své specifické požadavky na odvod spalin. Já sám jsem se setkal s universálními revizními techniky, kteří revidují kde co, bez sebemenších znalostí jen podle citu a tím vnášejí pochybnosti k potřebě kontrol vyhrazených zařízení. Myslím si, že kontrolu a práce související s provozem kouřových cest, by měli i nadále provádět pouze kominíci a revizní technici komínů s příslušnými znalostmi.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama