Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuze ke článku: Plynová zařízení v budovách - VII

Autor článku: Ing. Jiří Buchta CSc., Ing. Miroslav Burišin
Plné znění článku: Plynová zařízení v budovách - VII
Anotace článku: Jaké platí zásady pro umísťování plynových spotřebičů připojených na odtah spalin a odebírajících vzduch z místnosti, v níž jsou instalovány? Článek je doplněn celou řadou ilustračních obrázků, které napomohou k lepší orientaci v problematice. Je určen odborné veřejnosti z řad projektantů a montážních firem.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Přívod vzduchu
Autor: ing. Jiří Špička
Datum: 24.06.2009 11:21 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
V kapitole IV o praktických řešeních bezpečného umístění spotřebičů typu B - obr. 15 je v prostoru 1 (levém) umístěn kotel ve skříni s vlastním přívodem vzduchu z venkovního prostoru. Tím by měly být podmínky splněny stejně dobře jako na obr. 11, 12, 13 i 14. Zajímalo by mě, k čemu tedy slouží navíc propojení s prostorem 2 (prostřední), případně 3 (pravý). Rád bych také věděl, co se děje se vzduchem, který ve zmíněném obr. 15 přichází do prostoru 2 horním výřezem ve dveřích vedoucích z prostoru 1. Podle šipek nemá jinou možnost, než se vrátit zpět.

Je možné znát výpočtový vztah ke zjištění závislosti mezi velikostí otvoru pro přívod vzduchu a objemovým požadavkem přívodu vzduchu?

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama