Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuze ke článku: Zateplování rodinných domů II.

Autor článku: Ing. Roman Šubrt
Plné znění článku: Zateplování rodinných domů II.
Anotace článku: Při zateplování domu je vedle důležité otázky, jakou je tloušťka tepelné izolace, rozhodující použitý materiál, jeho skladba, komplexnost řešení a pochopitelně stav zateplované části objektu.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Re: Zateplování Roman Šubrt13.06.2009 13:44
Zateplování Petr Čech13.06.2009 12:45
Příspěvek na zateplení rodinného domuMartina Židková20.04.2009 19:54
Re: ZatepleníRoman Šubrt04.02.2009 13:40
Zateplení objektu.Josef Andres04.02.2009 13:26
ZatepleníVáclav Richtr13.01.2009 19:29
Re: dotazRoman Šubrt04.01.2009 19:40
Re: DOTACE NA ZATEPLENÍRoman Šubrt04.01.2009 19:39
DOTACE NA ZATEPLENÍLenka Smékalová04.01.2009 12:31
dotazJan Nedoma09.12.2008 16:59

Autor: Petr Čech
Datum: 13.06.2009 12:45 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
tento příspěvek byl redakcí odstraněn

Předmět: Re: Zateplování
Autor: Roman Šubrt
Datum: 13.06.2009 13:44 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Vážený pane, koukám, že jste přišel na zajímavý způsob PR reklamy. Je však otázkou, zda tento způsob reklamy k vám přivede zákazníky a nebo zda si řeknou, že když tato firma chce tímto bezplatným způsobem přijít k zakázkám, kdoví jak naloží s námi coby budoucími zákazníky. K názoru, že jde o PR reklamu mě vede strohost v oznámení, že vše vyřídili - není zde žádný popis co a jak dělali :-).
Firem, které dokáží vše vyřídit je mnoho, ale pokud to je dodavatel stavebních prací, tak bych byl velmi opatrný, zda jsem stejné práce nemohl v celkovém součtu ceny získat levněji.
Ve své praxi energetického auditora (audity děláme pro mnoho různých subjektů od finančních institucí, které zajišťují dotace až po projektanty či stavební firmy) jsem se setkal s mnoha případy - od slibu 30 % dotace (podmínkou bylo, že to musí dělat speciálně certifikovaná firma, kterých bylo v ČR 5 a byly zajímavě propojeny, další podmínkou bylo, že dílo nesmí být 10 let reklamována a že peníze budou vypláceny postupně... Cena díla byla kupodivu o 40 % vyšší, než běžná cena - asi bylo potřeba vyplatit nejen dotaci ale i zprostředkovatele) až po celkem neškodný slib ČSOB, kdy slibuje nevratnou dotaci 1 %(že by se jednalo o poplatek za uzavření půjčky, jejíž úročení není pro klienta optimální?)

Předmět: Příspěvek na zateplení rodinného domu
Autor: Martina Židková
Datum: 20.04.2009 19:54 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, zda máme nárok na státní příspěvek na zateplení RD když jsme prováděli zateplení před 2 lety a výměnu oken před 3 lety?

děkuji Židková

Předmět: Zateplení objektu.
Autor: Josef Andres
Datum: 04.02.2009 13:26 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Je nutné stavební povolení před provedením zateplení již užívaného objektu ?

Předmět: Zateplení
Autor: Václav Richtr
Datum: 13.01.2009 19:29 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Stavím dům,typ Bungalov.Vytápění bude zajišťěno pomocí teplovodního podlahového topení.Kotel bude plynový,kondenzační.Jak mám zaizolovat základy(hloubka 90x40cm), v jakém složení a vrstvách materiálu mám postavit základovou desku,na které bude podlahové topení.Dům stavím z Ytong lambda tl.300 mm(R=3,41) + zateplení polystyren EPS 100 F tl.200 mm(R=5,5).Strop bude ze sádrokartónu tl.15 mm a izolace Rockwool Airrock LD tl.400 mm(R=10,8).Okna a dveře budou plastová ( rám Uf=1,sklo Ug=0,7).Střešní krytina Tondach.Mohu tento dům takto postavit a bude se přibližovat domu nízkoenergetickému nebo by jste změnil volbu materiálu či jednotlivé tloušťky materiálu. Děkuji Richtr

Předmět: Re: Zateplení
Datum: 04.02.2009 13:40 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Vážený pane, toto je otázka na trochu delší povídání, případně na výpočty. Předpokládám, že máte projektanta, který vám to projektuje. Obraťte se na něj.
Zdraví Roman Šubrt

Předmět: DOTACE NA ZATEPLENÍ
Autor: Lenka Smékalová
Datum: 04.01.2009 12:31 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Zajímalo by mne, zda je možné žádat o dotace na zateplení RD a jaký je postup.

Předmět: Re: DOTACE NA ZATEPLENÍ
Datum: 04.01.2009 19:39 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Vážená paní či slečno, zatím tyto dotace nejsou, ovšem předpokládá se, že někdy letos začnou. Kontaktujte nás prosím, koncem jara na mejl a my vás budeme evidovat jako zájemce o poradenství v tomto oboru.

Předmět: dotaz
Autor: Jan Nedoma
Datum: 09.12.2008 16:59 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Chtěl bych se zeptat,s kým bych mohl konzultovat konkrétní otázky při zateplování rodiného domu?

Předmět: Re: dotaz
Datum: 04.01.2009 19:40 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Vážený pane, obraťte se na poradenská střediska EKIS (seznam najdete na www.mpo-efekt.cz

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama