Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

--:--

Diskuse ke článku: Zelená úsporám - změny programu a odpovědi na dotazy čtenářů v rozhovoru s Ing. Irenou Plockovou

Autor článku: redakce
Plné znění článku: Zelená úsporám - změny programu a odpovědi na dotazy čtenářů v rozhovoru s Ing. Irenou Plockovou
Anotace článku: 3. 6. byly oficiálně oznámeny změny podmínek programu Zelená úsporám. V rámci exkluzivního rozhovoru dále poskytujeme odpovědi na otázky čtenářů týkající se dotačního titulu, a to včetně vybraných nezodpovězených dotazů z on-line rozhovoru, který na portálu TZB-info proběhl 17. dubna.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Uznatelné nákladyLukáš Střížek05.06.2009 14:14
TNI 730329 Lukáš Střížek05.06.2009 07:53
Konečně zásadní a přesné informaceLukáš Střížek05.06.2009 07:44

Autor: Lukáš Střížek
Datum: 05.06.2009 14:14 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Budu ještě trochu rejpavej, proč nelze uznat náklady za lešení. Pokud má být dotace na všechny RD tak toto je dost diskriminační pro patrové RD. Bez lešení nemohu u patrového RD realizovat zateplení vnějšího pláště. Nebo to mám chápat tak, že se podporuje zateplení obvodových stěn pouze systémem vnitřního zateplení?
Nebo pokud firma použije místo lešení vznášedla, bude poskytnuta dotace i s tímto nákladem?

Předmět: TNI 730329
Datum: 05.06.2009 07:53 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Měl bych však ještě jeden dotaz. TNI 730329 má název Zjednodušené výpočtové hodnocení a klasifikace obytných budov s velmi nízkou potřebou tepla na vytápění - Rodinné domy, mohu tedy dle této TNI počítat potřebu na rekonstruovaný RD (kolaudován v roce 1978). Podotýkám, že dle již neplatné ČSN 060210 mám potřebu cca 65 kWh/m2, a. bez započítání tepelných zisků.

Předmět: Konečně zásadní a přesné informace
Datum: 05.06.2009 07:44 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Děkuji tímto za zveřejnění nových podmínek.
Jen mě štve, že jsem byl největší blbec a ekologicky myslel už před programem.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama