Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuze ke článku: Kvalita vnitřního ovzduší v budově - měření formaldehydu

Autor článku: Ing. Petra Bednářová. Ph.D., RNDr. Jana Krejsová
Plné znění článku: Kvalita vnitřního ovzduší v budově - měření formaldehydu
Anotace článku: Velmi často jsou koncentrace formaldehydu ve vnitřním ovzduší bytů vyšší než stanovují normy. Měřitelné koncentrace formaldehydu ve vnitřním ovzduší obytných nebo pracovních prostor velmi úzce souvisejí s formaldehydovými vnitřními zdroji, jejich stářím, teplotou a vlhkostí ...

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Re: HCHO ve vnitřním prostředíjez abel18.09.2009 09:15
formaldehydJan Nastas10.07.2009 09:04
HCHO ve vnitřním prostředíBohumil Kotlík07.07.2009 13:09

Příspěvky
Předmět: formaldehyd
Autor: Jan Nastas
Datum: 10.07.2009 09:04 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Formaldehyd je mnohdy i tam, kde by jsme jej nečekali. Používá se i k impregnaci oblečení, izolací, tapet, koberců a nejčastějším zdrojem je nábytek. Pro objektivní vliv materiálů stavby je třeba realizovat měření s nábytkem a bez nábytku. Setkal jsem se s tím, že nadměrné množství formaldehydu bylo uvolňováno z tapet. Eliminaci tohoto znečištění jsme provedli postřikem stěn čpavkovou vodou.

Předmět: HCHO ve vnitřním prostředí
Autor: Bohumil Kotlík
Datum: 07.07.2009 13:09 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Teď bych byl nerad, kdyby to vyznělo nepříjemně, ale bylo by vhodné, kdyby se autoři tohoto sdělení pokusili se seznámit s "novinkami" v tomto oboru, v problematice měření a hodnocení kvality vnitřního prostředí. Platí to jak o analytickém postupu, který pochází z předpisu vydaného v roce 1981 tak o vzorkování a hodnocení. Hodnoty lze srovnávat s výsledky získanými v rámci systému MZSO (monitoring zdravotního stavu obyvatelstva - viz stránky na SZU.CZ) realizovaného od roku 1994 i pro problematiku vnitřního ovzduší.
Ale i tak, přes všechny mé připomínky je vlastně i dobře, že se tím stále někdo zabývá.
RNDr. B. Kotlík, vedoucí NRL pro ovzduší SZÚ

Předmět: Re: HCHO ve vnitřním prostředí
Autor: jez abel
Datum: 18.09.2009 09:15 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Dva roky novostavba,dřevěné plov.podlahy a dýhované dveře.Zpočátku jsme pachy přikládali celkové novotě stavby a nutnost max. větrání brali jako samozřejmost. Uzavřu-li na noc všechny dveře a okna potom i po dvou letech je cítit silný zápach v předsíni. Sešlo se tam v malém prostoru s dlažbou,patero dýhovaných dveří. Nechat změřit formaldehyd a případně atakovat renomovaného výrobce těchto dveří?

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama