Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Větrání panelových domů - opatření a jejich limity

Autor článku:
Plné znění článku: Větrání panelových domů - opatření a jejich limity
Anotace článku: Při výměně starých oken za okna nová těsná je třeba zajistit dostatečný přívod čerstvého vzduchu. Cílem článku je najít účinný systém větrání aplikovatelný v panelových domech, který zajistí zdravé a příjemné vnitřní prostředí a zároveň bude energeticky co nejméně náročný.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
můj názor.Josef Miksa19.04.2010 14:57
Re (3): Přívod větracího vzduchu.David Brož19.04.2010 13:48
Re (2): Přívod větracího vzduchu.Josef Miksa22.01.2010 09:45
Re: Přívod větracího vzduchu.Matyášová Šárka22.01.2010 08:44
Přívod větracího vzduchu.Josef Miksa18.01.2010 12:24

Autor: Josef Miksa
Datum: 19.04.2010 14:57 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Toto přetlakové vštrání nedoporučuji do panelového domu z důvodů: Odvod vzduchu je v těchto domech proveden jako podtlakový. To znamená, že vzduch je odsáván ventilátorem na střeše domu. Pokud do tohoto odvodu začnete z bytu vzduch naopak tlačit, Váš zkažený vzduch nepůjde ven,ale dostane se do ostatních bytů ve Vašem domě! Navíc všem ostatním bytům znemožníte větrání! V panelovém domě, bez celkové rekonstrukce vzduchotechniky, můžete provozovat podtlakové nebo rovnotlaké větrání (navržené a montované odborníkem na vzduchotechniku). Nedoporučuji řešit amatérsky - napácháte víc škody než užitku.

Předmět: Přívod větracího vzduchu.
Datum: 18.01.2010 12:24 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Hezký den.
Děkuji za světélko v tunelu zateplovacího šílenství. Z mých dlouholetých poznatků měření a řešení problémů s vysokou relativní vlhkostí vzduchu jsem došel k názoru: Jediným řešením je větrání nezávislé na mínění uživatele bytu, které ale uživatele bytu neobtěžuje. To splňuje jen řízená rovnotlaká vzduchotechnika s rekuperací tepla. U ostatních způsobů větrání je hlavním problémem, ne odvod, ale přívod čestvého vzduchu do každé místnosti bytu. Ještě jsem neviděl v praxi místnost, jíž by projekt vybavil takovým dostatečným přívodem vzduchu, jež by nevytvářel pocit studeného průvanu. Vím o jednom zařízení velikosti radiátoru, ale kam s ním, v poměrně malých místostech panelových domů, ale i současně stavěných rodinných domků.

Předmět: Re: Přívod větracího vzduchu.
Autor: Matyášová Šárka
Datum: 22.01.2010 08:44 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
taky o zařízení do panelových bytů vím, není větší než "krabice od pánských bot"...je vyráběné v ČR a jmenuje se Elair-F.

Předmět: Re (2): Přívod větracího vzduchu.
Datum: 22.01.2010 09:45 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Děkuji Vám za upozornění na zařízení Elair. Člověk nemá čas sledovat vše nové. Pro řadu případů to bude dobré řešení. Ještě jednou děkuji!

Předmět: Re (3): Přívod větracího vzduchu.
Autor: David Brož
Datum: 19.04.2010 13:48 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý den,
zajímalo by mně jaké máte zkušenosti s tímto zařízením? Uvažuji o jeho pořízení do panelového bytu, ale nedávno vyšel tento článek https://vetrani.tzb-info.cz/vetrani-bytovych-domu/6387-system-rizeneho-nuceneho-vetrani-s-elektrickou-topnou-spiralou a docela mně od použití tohoto zařízení odradil. :-(

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama