Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Plzeň má největší zdroj energie z biomasy

Autor článku: Vít Smrčka, Bronislav Bechník
Plné znění článku: Plzeň má největší zdroj energie z biomasy
Anotace článku: Plzeňská teplárenská zprovoznila největší zařízení v České republice na výrobu energie z biomasy. Výkon nového energobloku je 11,5 megawattu elektrických a 35 MW tepelných. Dosud největší instalovaný výkon v Česku u podobného zařízení pro výrobu elektřiny byl jen 3,5 MW. Jedná se o významný obnovitelný zdroj energie i v rámci Evropské unie.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Zelene blbosti.
Autor: Marek Slavik
Datum: 30.05.2010 11:17 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Prevadzkovanie takehoto velkeho zdroja je totalna blbost.......naviac pouzita technologia je absolutne nevhodna zvlast v dnesnej dobe kedy existuju x-krat lepsie technologie je ten kto chce biomasu spalovat vo velkom totalny blbec........ja som navrhol pouzit koncepciu ktora by pri lokalnom spalovani dokazala recyklovat odpad, vyuzivat fyto a dendromasu, uhlie a dalsie na uhlik bohate vstupy a zaroven produkovala elektricku energiu, synteticke-paliva a v neposlednom rade aj odpadove teplo........tj. ziadne spalovanie v primarnom cykle kedy je termicka ucinnot velmi nizka ale vyuzitie katalyzatorov pre chemicky rozklad tu je dolezite spomenut je obsah vody do 40% zvysuje vytaznost cyklu.

Zvlast pre mesta by to znamenalo vyriesit problematiku spracovania odpadu a zaroven pre svojich obcanov ponuknut kvalitne paliva z coho plynu dalsie pozitivne vplyvy pre mestky rozpocet.......

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama