Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Problematika odvodů spalin od spotřebičů kategorie C

Autor článku: Ing. Jiří Buchta, CSc.
Plné znění článku: Problematika odvodů spalin od spotřebičů kategorie C
Anotace článku: Autor se v článku zabývá problémovými oblastmi v aktuálních právních předpisech týkajících se problematiky odvodu spalin od tzv. turbospotřebičů. Druhá část je věnována požadavkům na vyústění spalin od turbokotlů a jejich dopadu do možnosti reálného využití těchto zařízení v praxi.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Nejake nove informaceVit Kolar10.10.2013 20:55
Neosuhlas s některými body článkuLukáš Plasgura28.02.2012 13:56
hodnoceníKarel Machalíček17.10.2011 11:39

Příspěvky
Předmět: Nejake nove informace
Autor: Vit Kolar
Datum: 10.10.2013 20:55 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 106639
reakce na ...
stalo se neco s legislativou do teto doby? je mozna instalace pres obvodovou zed, kde jsou i dalsi okna? V bytovem dome nebo tak? dekuji

Předmět: Neosuhlas s některými body článku
Autor: Lukáš Plasgura
Datum: 28.02.2012 13:56 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 103969
reakce na ...
Dobrý den,
již delší dobu pracuji v oblasti kominictví a problematika odvodu spalin od spotřebičů typu C je v současnosti bezesporu jednou z nejdiskutovanějších.
V praxi se snažíme prosazovat instalace těchto spotřebičů jak jen to je možné, avšak nemohu souhlasit s řešením odvodu spalin přes obvodovou stěnu budov (myšleno instalovat v rozporu s ČSN 73 4201).
Vždyť v naprosté většině případů lze odkouření vyvést nad střechu budovy (např. montovaný komín, stávající komín opatřený vložkou).
Stejně tak, jako Vy přikládáte fotodokumentaci bezproblémového provozu odkouření přes obvodové zdivo, já mohu doložit mnoho fotografií případů zcela opačných.
Další věc, se kterou nemohu úplně souhlasit, je Vaše tvrzení, že vyústění přes fasádu je vždy bez otrav. V praxi jsem se setkal s případem, že špatně seřízený kotel typu C (né každý spaluje s obsahem CO 17 ppm) vyústěný přes fasádu odkuřoval do oken sousedního bytu a způsobil tak závažné zdravotní komplikace uživatelům onoho horního bytu.
Co se týče fotodokumentace - Příklad obtěžování spalinami u vyústění komína nad střechou objektu: jedná se nevhodné provedení odtahu spalin. V ČSN se nikde neuvádí, že komín musí být vyveden pouze do této výšky.
V závislosti na tlakových podmínkách, panujících ve spalinové cestě, musíme vyúsťovat nejméně 1 m (0,5 m) nad rovnou střechu. V tomto případě to však mělo být mnohem více a jedná se o pochybení projektu daného komína.
Závěrem bych chtěl jen zmínit, že spotřebiče typu C jsou vskutku velmi bezpečné. Jako kominická firma se snažíme o jejich propagaci a zároveň o instalace bezpečných odvodů spalin komínem.
S pozdravem Lukáš Plasgrua

Předmět: hodnocení
Autor: Karel Machalíček
Datum: 17.10.2011 11:39 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100881
reakce na ...
velmi dobrý článek. Možná by portál mohl vznést dotaz na úřad vlády o stanovisko.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama