Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Zdravotní aspekty nedostatečného větrání

Autor článku: MUDr. Ivana Holcátová, CSc.
Plné znění článku: Zdravotní aspekty nedostatečného větrání
Anotace článku: Většinu svého života většina z nás, až na výjimky, prožije v uzavřených prostorech, především v budovách. Riziko, které představuje nedostatečná výměna vzduchu, zahrnuje obtíže nezávažné (např. syndrom nemoci z budov, onemocnění horních cest dýchacích), celoživotní alergické postižení, ale i život ohrožující expozici toxickým látkám (např. CO) nebo karcinogenům (benzen). Ve většině případů jedině větrání dokáže snížit koncentrace látek, jejichž zdroj se nachází v interiéru.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: upozornění na vážnost situace
Autor: Roman Šubrt
Datum: 27.02.2012 21:05 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 102634
reakce na ...
Situace ve větrání je kritická. Přestože došlo od února ke zmírnění požadavku na větrání budov (max. koncentrace CO2 je nově 1500 ppm), většina budov toto nesplňuje. V loňském roce jsme prováděli měření u cca 70 školních tříd a téměř nikde tato podmínka není splněna. Více v naší studii, která je voně přístupná na www.e-c.cz v sekci ke stažení.
Roman Šubrt

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama