Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Větrání a kvalita vzduchu v bytech po rekonstrukci s běžným větráním okny a s řízeným větráním

Autor článku: Oliver Kah, Passivhaus Institut, Rheinstr. 44/46, D-64283 Darmstadt, Překlad: Ing. Petra Šrubařová
Plné znění článku: Větrání a kvalita vzduchu v bytech po rekonstrukci s běžným větráním okny a s řízeným větráním
Anotace článku: Při energetické sanaci budov dochází obvykle mj. ke zlepšení vzduchotěsnosti obálky budovy. U stávajících budov větraných převážně okny se výrazně snižuje podíl ex-, resp. infiltrace. Aby byla i nadále zajištěna dostatečná výměna vzduchu, musí být větrání uzpůsobeno novým podmínkám. Požadavek vzduchotěsnosti s ohledem na zamezení vzniku stavebních poruch a v zájmu úspory energie už je obecně uznáván a má i oporu v normách a zákonných ustanoveních.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Autor: Dalis Dobrota
Datum: 27.02.2012 11:00 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 106503
reakce na ...
V létě 2011 jsem si nechal zavést větrání. Paradoxně nebylo nejdražší vyvrtání děr ani ventiolátor, ale plastové vzduchovody. Mám jednoduchou verzi, kdy vzduch prochází obývákem do ložnice, z ložnice do kuchyně a odtud přes předsíň záchodem, koupelnou, digestoří, případně špíží ven.

Cítím se mmnohem lépe, netáhne na mě a rozdíl je hlavně při spaní, když dříve jsem míval zavžená okna. Nyní už se nepotím i povlečení zůstává suché.

Horší je to s filtry, neboť fitr chránící ventilátor vydrží jen 2-3 měsíce a filtr z Ikei (Patrull) na výstupu, který má vydržet 1 rok, je po 1-2 měsích černý jako bota.

V obýváku je ionizační přístroj IONIC CARE, na který nemají filtra vliv. Zanáší se stále stejně. Výhodou je, že neustálé větrání odvádí ozón z tohoto pazmeku, jakož i zápahy od sousedů, které dříve při obráceném větru procházely dovnitř.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama