Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Zvyšování efektivnosti provozu fotovoltaických elektráren - teorie vs. praxe

Autor článku: Jan Dolenský
Plné znění článku: Zvyšování efektivnosti provozu fotovoltaických elektráren - teorie vs. praxe
Anotace článku: Tento příspěvek se zabývá možností zvýšení efektivnosti výroby energie z fotovoltaických elektráren. Vstupní podklady poskytl provozovatel FVE na jižní Moravě ze svých provozoven o velikosti do 0,5 MWp. Práce si bere za cíl rozebrat jednotlivé možnosti zvýšení efektivnosti provozu, jak po stránce technického návrhu, tak optimalizace již hotových FVE a porovnání s reálnými skutečnostmi a ekonomickými faktory.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Drobnosti
Autor: Filip Kondapaneni
Datum: 06.03.2012 14:40 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 107673
reakce na ...
Dobrý den,

ač je Váš článek velmi přínosný, a jako jeden z mála upozorňuje na to, že vlastnictví případně provozování fotovoltaické elektrárny není záležitost při které se vlastník houpe v křesle a kouká jak se mu "plní kasička", tak k dokreslení reality mohla být také zmíněna další rizika, například problematika krádeží (u střešních malých instalací je riziko relativně nízké), přepětí , hlodavci, extrémní atmosférické jevy...tohle všechno má na elektrárnu a její provoz daleko drtivější dopad, než si umí většina nezainteresovaných lidí představit a to bez ohledu na to, že část rizik muže být částečně kryta vhodným pojištěním a podobně.
A ještě jedna drobnost, měl jsem za to, že s klesající teplotou a slunečním počasím není pro fotovoltaický systém ani tak problém s přetížením jako s přepětím, ale to je tak jen na okraj.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama