Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Speciální zasklení a tepelná ochrana budov - Solární diodové zasklení

Autor článku: Ing. Ján Szabó, Stavebná fakulta STU, Bratislava
Plné znění článku: Speciální zasklení a tepelná ochrana budov - Solární diodové zasklení
Anotace článku: Transparentní výplňové konstrukce se speciálními vlastnostmi. Solární diodové zasklení s absorpčním zeleným sklem jako pasivní solární systém s možností otáčení v konstrukci okna ve dvou polohách. Duální možnost regulace tepelných zisků z přímého a difuzního solárního záření. Provedená měření na Stavební fakultě STU a vyhodnocení výsledků.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Re: proč diodové zasklení?metball iGIN04.12.2012 00:45
KSD-Okno tzv. "Diodové"Pavel Šafka22.08.2012 09:00
Re: proč diodové zasklení?Jozef Homola21.04.2012 23:55
proč diodové zasklení?Pavel Pleva16.04.2012 18:16

Autor: Pavel Šafka
Datum: 22.08.2012 09:00 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 106483
reakce na ...
Chtěl bych se zeptat, jestli mi někdo může zaslat bližší informace (nejlépe foto detailu nebo výkres řezu okenním profilem), jak je provedeno těsnění mezi vnějším a vnitřním (otočným) křídlem tohoto okna.

Před časem jsem na stavbě viděl okna fungující na podobném principu- tedy principu otočného zasklení, kde si orientací pokoveného skla volíte, jestli teplo pustíte dovnitř nebo nikoliv.
Tato myšlenka úspory energie se jeví minimálně jako velmi zajímavá. Při prvním pohledu na okno ale upoutalo pozornost až primitivní silikonové těsnění mezi oběma křídly.
Provedení vyvolalo silné obavy, že úspory získané otáčením zasklení nedokážou pokrýt ztráty způsobené úniky tepla touto částí rámu či křídla. Další otázkou je potom těsnost při dešti nebo větru.

Velice mne zajímá, jestli popisovaný systém je v tomto ohledu dokonalejší, proto uvítám bližší informace k popsanému systému KSD-Okno.

Předmět: proč diodové zasklení?
Autor: Pavel Pleva
Datum: 16.04.2012 18:16 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100099
reakce na ...
Používání správných termínů má svůj smysl, člověk ví, o čem se mluví.
Já jsem z článku nevyrozuměl, proč autor říká oknům diodová.

Vím o diodách polovodičových, hrotových, plošných, existuje Schottyho dioda, dvojitá dioda, spínací dioda , usměrňovací dioda, fotodiodam Zenerova dioda, i LED je dioda, je i dioda tunelová a PIN.

Která z nich je v oknech, že se jmenují diodová? Nebo je v nich jiná dioda, kterou jsem nejmenoval? A jakou v nich má dioda funkci? Vyrábí produd, světlo, mění vlastnosti skla díky průchodu elektronů?

Předmět: Re: proč diodové zasklení?
Autor: Jozef Homola
Datum: 21.04.2012 23:55 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100172
reakce na ...
https://stavba.tzb-info.cz/zaskleni/8495-specialni-zaskleni-a-tepelna-ochrana-budov-solarni-diodove-zaskleni
Článek "zapomněl" uvést dříve slibované 40%-ní úspory tepla při použití diodového okna.

Předmět: Re: proč diodové zasklení?
Autor: metball iGIN
Datum: 04.12.2012 00:45 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 104998
reakce na ...
Ave PT PP,
Váš postřeh se mi líbí; mateník (ne jako skladba/tanec)
je "symptomatický jev" v dobách prodejních krizí.
Zkusím navrhnout autorovi článku, aby okna MARKETINGOVĚ PŘITAŽLIVĚ nazval třebas
Solární Žabí Skleněná Klapka.
KOntext? Vodárníci dodají ...
SFO

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama