Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: O spalování tuhých paliv v lokálních topeništích (2)

Autor článku: Ing. Jiří Horák Ph.D., Ing. Petr Kubesa
Plné znění článku: O spalování tuhých paliv v lokálních topeništích (2)
Anotace článku: Podle výsledků měření Výzkumného energetického centra VŠB TU Ostrava může každý provozovatel spalovacího zařízení částečně ovlivnit množství emisí. U starších kotlů je lépe přikládat častěji a menší dávku paliva. Po přiložení nechat palivo rozhořet, neuzavírat přívody spalovacího vzduchu.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Spalování
Autor: Vláďa Křen
Datum: 28.05.2012 08:35 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 108314
reakce na ...
Naprosto perfektní. Článek by si měli přečíst a hlavně pochopit spalovači všeho možného. Na velkých kotlích se měří teplota ve spalovací komoře, která vlastně říká kam se bude spalování v nejbližší chvíli pohybovat. Jediná škoda je že se to nedá reálně měřit i u malých kotlíků. Doufám že v některých dalších článcích bude blíž popsán vztah mezi momentálním výkonem kotle k jmenovitému výkonu kotle a jak se k tomuto vztahu mění účinnost spalování. Mnoho kotlů v současné zateplovací době pracuje převážnou dobu provozu pod úrovní minimálního výkonu. Předem děkuji.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama