Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Vývoj cen elektrické energie v regionu západní a střední Evropy v letech 2001–2011

Autor článku: Ing. Tomáš Bartoš, Mgr. Petr Strejček, MBA
Plné znění článku: Vývoj cen elektrické energie v regionu západní a střední Evropy v letech 2001–2011
Anotace článku: Srovnání vývoje cen v 8 zemích EU ukazuje velmi zajímavá fakta. Např. pro běžnou českou domácnost se spotřebou 2,5-5 MWh/rok vzrostla cena elektřiny v roce 2011 na 229 % ceny roku 2001. Zatímco pro stejnou německou domácnost jen na 115 %. Přičemž současné ceny se velmi přiblížily (ČR 3,07, Německo 3,50 Kč/kWh).

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: cena el. energie
Autor: Vladimír Křen
Datum: 06.02.2013 13:07 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100035
reakce na ...
Když si kupuji rohlík tak mne nezajímá kolik stojí jednotlivé složky které jsou součástí ceny. Pokud by byla cena spočítaná na jednotkovou spotřebu bylo by to výrazně více vypovídající. To znamená pokud budu mít 24 hod zapnutou jednu žárovku 100 W kolik mne to bude stát v porovnávaných zemích. Myslím tím, že zaplatím vše abych mohl připojení realizovat. Potom to má smysl jinak je to jenom JPP.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama