Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Problematika spotřebičů kategorie C stále aktuální

Autor článku: Ing. Jiří Buchta, CSc.
Plné znění článku: Problematika spotřebičů kategorie C stále aktuální
Anotace článku: Zejména z hlediska úspor energií a bezpečnosti provozu se musí prosadit používání uzavřených spotřebičů kategorie C. Nesmí se však dopustit nevhodná aplikace nových předpisů např. Nařízení vlády č. 91/2010 Sb., o podmínkách požární bezpečnosti při provozu komínů, kouřovodů a spotřebičů paliv.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
odvod kondenzátuJosef Marek10.03.2013 14:47
společné prostoryRadim Hadrava14.02.2013 10:18

Příspěvky
Předmět: odvod kondenzátu
Autor: Josef Marek
Datum: 10.03.2013 14:47 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 112670
reakce na ...
Ačkoliv na téma spalinové cesty u spotřebičů "C" bylo vydáno mnoho stanovisek a názorů, nikde se neřeší provedení odvodu kondenzátu. V praxi se často setkávám s provedením odvodu kondenzátu plastovou hadicí, s odvodem přímo do odpadu, jejíž provedení a bezpečnost neřeší revizní technik plynu ani revizní technik spalinových cest. Přitom v tomto odvodnění bych viděl nejslabší článek spalinové cesty. Pokud touto hadicí proudí spaliny do odpadu, tak za 1. se hadice zahřívá od spalin a časem zdegeneruje a praskne- v tom případě hrozí nebezpečí otravy od spalin uživateli spotřebiče a za 2. pokud spaliny proudí někde do kanalizace, můžou vystupovat ven úplně na nečekaném místě, kde se někdo otráví ani nebude vědět z čeho. Apeloval bych na tvůrce předpisů, aby tento odvod kondenzátu zahrnuli do spalinové cesty a byl jasně předepsán způsob provedení a jasně stanovit odpovědnost, kdo tento odvod kondenzátu má kontrolovat a revidovat.

Předmět: společné prostory
Autor: Radim Hadrava
Datum: 14.02.2013 10:18 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 112387
reakce na ...
Dobrý den. Lze schodiště společných prostor v bytovém domě použít pro propojení místností, pro přívod vzduchu když TPG G 704 01 mluví o MÍSTNOSTI STEJNÉHO UŽIVATELE nebo je to dotaz pro právníka?

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama