Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: 13. Energetický kongres – hrozba obnovitelných zdrojů konvenční energetice

Autor článku: Mgr. Jiří Zilvar
Plné znění článku: 13. Energetický kongres – hrozba obnovitelných zdrojů konvenční energetice
Anotace článku: V pořadí již 13. Energetický kongres se konal 5.–7. března v pražském hotelu Mariott. Na téma „Energetika nejistá“ vystoupili se svými příspěvky zástupci energetiky a průmyslu z ČR i ze zahraničí. O spád kongresu se přičinil zejména rozvoj obnovitelné energie a problémy s tím související. Celým kongresem se nesl apel – začněme se chovat racionálně, podpořme rozvoj průmyslu a konvenčních zdrojů, přestaňme klást hledisko životního prostředí nad rozvoj ekonomiky a rozšiřme Temelín.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Koncepce
Autor: Vladimír Křen
Datum: 22.03.2013 11:50 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100035
reakce na ...
Z ani jednoho z diskutujících nevypadlo nějaké systémové řešení. Skoro všichni brečí nad vysokými cenami energií a přitom stačí relativně tak málo. Definovat cenu energie v čase. Když některý zdroj není schopen produkovat energii 24 hod denně a musí být pro požadovaný výkon rezarva z jiného zdroje tak proč musí své zvýšené náklady řešit ten kdo dodává záskokový výkon když tyto náklady nezpůsobil. Někomu se platí dotace někdo žije vlastně z podstaty. Když vemu elektrifikovanou železniční dopravu podle současných představ by se vlastně měla doprava měla zastavit se západem slunce nebo s utišením větru. Domácí spotřeba již není podstatná. Skutečně schází koncepce.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama