Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Zkušenosti tří dodavatelů elektřiny a plynu ve druhém roce jejich působení na českém trhu

Autor článku: Ing. Jan Schindler, redakce
Plné znění článku: Zkušenosti tří dodavatelů elektřiny a plynu ve druhém roce jejich působení na českém trhu
Anotace článku: Článek představuje formou rozhovoru tři nové dodavatele elektřiny a zemního plynu. Nové firmy na trhu jsou nadějí pro další liberalizaci českého energetického trhu. Jejich zástupci popisují svoje dosavadní zkušenosti a priority jejich dalšího působení na trhu.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Re: Alternativní dodavateléRadek Řehák09.01.2018 15:04
Re: Alternativní dodavateléLibor Chomát06.04.2017 15:25
Alternativní dodavateléMichal Košař18.11.2016 14:48

Autor: Michal Košař
Datum: 18.11.2016 14:48 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 123128
reakce na ...
Co jsme si to tak četl, tak v podstatě firmy nenabízejí nic, co by na trhu již nebylo dávno před nimi. Ono taky co by se nového dalo vymýšlet, když jde o dodávky elektřiny a plynu. Pozitivum vidím alespoň v tom, že je dnes z čeho vybírat a cena má tak šanci držet se na daleko nižší hranici. Sám odebírám od poměrně malého dodavatele Xenergie, která taky nedisponuje kamennými pobočkami a takže proto si nejspíš také mohou dovolit nižší ceny, jako výše zmínění dodavatelé. Všechno je to postavené na podobných principech.

Předmět: Re: Alternativní dodavatelé
Autor: Libor Chomát
Datum: 06.04.2017 15:25 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 116721
reakce na ...
Tak u těchto malých dodavatelů jako je vaše x energie, tak je to hlavně o té nižší ceně, a sám dobře uvádíte co to podmiňuje, nemusí  se hradit spoustu navíc položek co mají dominantní společnosti pro svou klientelu zas. Takže ono to mám svá pro i proti. Osobně jsem však taky na straně alternativce a to kvůli zlevnění a nenáročnosti. A jsem raději, že mají jako hlavní program energetiku a nezaobírají se dalšími vedlejšími činnostmi jako některé firmy, které se třeba chovají i jako mobilní operátor. Každý ať se drží svého a dělá to kvalitně.

Předmět: Re: Alternativní dodavatelé
Autor: Radek Řehák
Datum: 09.01.2018 15:04 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 126147
reakce na ...
já už delší dobu zastávám názor, že kamenný pobočky jsou zcela zbytečný. Dennodenně sedím u počítače tak si to přes něj umím vyřídit. A co je teda i fakt, že tím můžou nabídnout nižší cenu, což je uvedeno i v článku a souhlasím s tím. Já jsem s Xkama beze zbytku spokojený.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama