Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuze ke článku: Žlutická kotelna a naše cesta k alternativním zdrojům energie aneb pár drobných postřehů

Autor článku: Alexander Lukeš
Plné znění článku: Žlutická kotelna a naše cesta k alternativním zdrojům energie aneb pár drobných postřehů
Anotace článku: Městská kotelna spalující převážně slámu má výkon 7,9 MW a dodává bezproblémově teplo pro rodinné domy, radnici, školu i podnikatelské objekty.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Reakce na článek pana A.Lukeše
Autor: Pavel Novotný
Datum: 09.05.2002 08:08 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Díky za informaci o nové instalaci energetického zdroje na biomasu, uvítal bych však, kdyby byly uveřejněny podrobnější údaje a technické parametry - doposud jsem je nikde nenašel. Myslím, že opravdu mnozí lidé příliš biomase a jiným druhů alternativní energie příliš "nefandí", doufám, že se časem změní. Kotelen na biomasu, konkrétně na slámu nebo dřevní štěpku je v provozu již několik, např. v okrese Jindřichův Hradec 2, z nichž jedna má instalovány rovněž kotle od firmy Verner.
Souhlasím s názorem, že se najde poměrně dost obyvatel obce, kteří panu starostovi jako provozovateli hodně znepříjemňují život tím, že nejen, že se nepřipojí, ale ještě posílají kontroly (viz případ z jedné instalaci na Moravě).
Bylo by hodně zajímavé, zpracovat přehled všech instalací s využíváním biomasy, kde by se provedlo nejen zhodnocení provozní a ekonomické, ale uvedli se i počty nepřipojených (vč. sdělení, čím topí). Asi podobnou formou, jako Calla z Českých Budějovic a Veverka z Veverské Bitýšky zpracovali přehled pro oblasti Jižních Čech, resp. kraj Jihomoravský a Zlínský. K tomuto by však byla zapotřebí i podpora orgánů státní správy.
přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama