Diskuzní a poradenské fórum TZB-info

Kategorie

Stavba
165 483 příspěvků, nejnovější před 2 hodinami

Vytápění
248 289 příspěvků, nejnovější před 2 hodinami

Větrání, klimatizace, rekuperace
26 972 příspěvků, nejnovější před 3 dny

Voda, kanalizace, koupelny
22 006 příspěvků, nejnovější před 2 dny

Obnovitelné zdroje energie
48 884 příspěvků, nejnovější před 22 minutami

Elektrotechnika
9 622 příspěvků, nejnovější před 2 dny

Ceny a dodavatelé energií
3 862 příspěvků, nejnovější před 6 hodinami

Nezařazené
165 příspěvků, nejnovější před 6 dny

Populární rubriky


Témata s novými příspěvky

Solax nebo Goodwe

Poslední příspěvek od Josef Zapletal: No to záleží jestli si to budete dělat sám a nebo si na to pozvede firmu Solax má teď 4 generaci střídačů jsou lepší než GW v komunikaci mezi sebou , takže až budete zase rozšiřovat pak to může být zajímavé. Jinak Solax má větší proudy panelů než GW jenže to nemůsíte vůbec…

Asymetrické střídače (RCT i jiné)

Poslední příspěvek od Josef Zapletal: Pokud ho dají nějaké firmě , tam jim to vadit nebude, protože firmy mají vesměs symetrickou zátěž.

Jaký střídač 15 kW pro baterie 15 kW bez FV pro noční dobíjení za spot ceny

Poslední příspěvek od Josef Zapletal: No pokud počítáte že cena baterie je cca 2kč/ kWh cyklus a nějaké ztráty dejme tomu 15% pak se dostáváte někam 2,35 kč potřebný rozdíl mezi cenami na burze to je 94 EUR/MWh. To je tak rozdíl mezi maximy co jsou teď v zimě na burze , v létě to bude mnohem méně ,…

Čím nahradit Protherm Panther 12KTO + bojler B100MS

Poslední příspěvek od Ondřej jjj: Jasne uz vim driv hlavne k 60l zasobnikum se davala jeste sada s trojcestnym ventilem a gumovyma hadickama. Todle uz dnes neni, trojcestak je primo v kotli a hadicky se nedavaji vetsinou protoze zasobniky jsou vetsi a vetsinou se nevejde hned pod kotel a hlavne gumovy hadicky by se uz nemeli davat…

Mokré fleky na fasádě,která je zatím v lepidle

Poslední příspěvek od Lubos 550: Dobry den, ano, bezne sa to robi tak, ze sa medzery medzi polysturenom vyplnuju montaznou penou. Medzery medzi polystyrenom su tepelne mosty.a tam je stena chladna.

Protherm MiGo

Poslední příspěvek od Jozef Homola: To jestli to je na škodu poznáte podle zásuvkového wattmetru. Například můj nový kotel už s úsporným čerpadlem bere při stupni č.3, 61 W a při č. 2, 31 W. Takže to rozdíl je a navíc zvýšení průtoku může znamenat zvýšení hluku. Správnější je pokud to situace dovolí soustavu vyvážit, tedy tím…

Výkup přebytků elektřiny od ČEZu

Poslední příspěvek od Pánek František: Jj, to vím. Díky.

Protékání vody kolem šroubení

Poslední příspěvek od Mirek Svejda: Vyměnit to není moc velký problém, ale musí se to odtlakovat. Jinak na té fotce to vypadá. že to teče kolem osy ventilu. Pokud to tak je, stačilo by přitlačit na šroub ventilu kousek gumy a stáhnout to nějakou svěrkou.

Kotel Thermona THERM PRO 14 KX - chyba E08

Poslední příspěvek od Ondřej jjj: + obcas pomuze provizorne ho aspon vyndat a nechat ho lezet v kotli nez prijde novy..

Zima 2021/2022 - odhad topné náročnosti sezony

Poslední příspěvek od Jozef Homola: Měřená sezóna jako celek od 1.21 do 31.12.21 vychází hůře než rok předtím. Bylo to způsobeno chladem na jaře. Podzim 21 vypadá mnohem lépe a ČHMÚ tvrdí, že byl teplotně 4. nejteplejší v historii měření. Z hlediska topení musím počkat na denostupně a ty se objeví až po skončení sezóny v létě.

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.