Diskuzní a poradenské fórum TZB-info

Kategorie

Stavba
169 507 příspěvků, nejnovější před 2 minutami

Vytápění
264 895 příspěvků, nejnovější před hodinou

Větrání, klimatizace, rekuperace
27 949 příspěvků, nejnovější před 6 dny

Voda, kanalizace, koupelny
23 473 příspěvků, nejnovější před 14 hodinami

Obnovitelné zdroje energie
53 112 příspěvků, nejnovější před 18 hodinami

Elektrotechnika
10 286 příspěvků, nejnovější před 3 dny

Ceny a dodavatelé energií
4 664 příspěvků, nejnovější před 7 dny

Nezařazené
453 příspěvků, nejnovější včera

Populární rubriky


Témata s novými příspěvky

Součinitel prostupu tepla plastových oken a kamenná stavba

Poslední příspěvek od Mirek Svejda: Rozdíl 0.5 nebo 0.6 bych vůbec neřešil. Důležitější jsou ty špalety a zateplení stropů, podlah a stěn. Stropy je největší plocha a zatepelní je relativně nejlevnější.

Zateplení domu z plynosilikátových tvárnic

Poslední příspěvek od Michal Rejlek: Ano strop suterénu je možné zateplit ( jsou to duté hurdisky), ale má to smysl, když v 1 NP je podlahové vytápění, kde byly použity polystyrenové systémové desky pro podlahové topení? Střechu zateplovat chci, jen řeším problém v tom, že krokve jsou jen 12x12cm a 2NP je již hotové. Přemýšlím tak,…

Zachovat trámový strop či ne? Prosím o radu.

Poslední příspěvek od Mirek Svejda: Řešil jsem prakticky to samé. Nějaká tenká vrstva betonu na prknech. Pajcrem stačilo prkno zvednout a beton se odloupl a sesypal. V našem případě prkna jen ležely na trámech, takže to šlo snadno a nejvíc práce bylo odvozit tu betonovou drť. Zde stačí pro kontrolu sundat dvě krajní prkna podél zdí.

DOR 5N Automat

Poslední příspěvek od Miloš Vízner: Můj kotel je Ekoscroll a dneska bych už synovi Dakon nekoupil

Odvětrání pultové střechy

Poslední příspěvek od Jozef Homola: Tento váš popis a nákres není pro mne vyčerpávající co do popisu situace. Chtělo by to lépe nakreslit třeba od ruky s popisky a dát i příčný řer mezi dvěma vazníky. Vrtak nějaké otvory a kde, si nemumím představit. Pokud chceme na větrání využívat aeraci přirozenou nesmí to mít žádné…

dvoje kamna na pelety do jednoho komína

Poslední příspěvek od Radek Rejč: Když v tom komíně budou dvě vložky, tak naprosto v pohodě... Není to Váš případ, tak na to můžete zapomenout...

přístup k šachtě - vyříznutí otvoru

Poslední příspěvek od Zdeněk Hunkes: Že je tam těch cca 16 mm to vidím, protože tam je vyříznutý menší otvor pro nějaký vypínač od indukční desky. A oddělat horní desku bych si sám netroufl. Je tam zabudovaná indukční deska, dřez a myčka.

neustále teče pojistný ventil na bojleru

Poslední příspěvek od Jozef Homola: To je divné, že až 3 l. Za jakou dobu? Je to při každém dohřevu a nebo jen při téměr vyprázdnění zásobníku a následném nátoku a ohřevu studené vody? Jak velký je bojler?

Tepelné čerpadlo TnG air

Poslední příspěvek od Jaroslav Šalý: Někdo ty průsery žehlit musí

Nejlepší tepelné čerpadlo?

Poslední příspěvek od Pavel Wolf: Která platba ve výpočtu není????

Plynový kotel Viessmann 222-W divný zvuk při topení TUV a znovuzapálení po nahřátí

Poslední příspěvek od Pavel Pavlo: Samozřejmě, že nedostatečnou cirkulací může docházet k přehřívání /špatnému přenosu tepla. Proto jsem psal, že je potřeba to prověřit přímo na místě. V podstatě by mělo být vidět i na teploměru, že vám primární voda (její teplota) jde velmi rychle nahoru.

Prodáváte přebytky z FVE firmě Entri?

Poslední příspěvek od Miroslav Doležel: Dobrý den.Snad do měsíce budu moct prodávat přebytky chci také entri poradte fixní cena nebo spotová děkuji Doležel

Zkušenosti z TČ PZP, jejich regulace, její nastavení a firmami, jež je montují

Poslední příspěvek od Jaroslav Šalý: Máte zprávu

Pořídit TČ nebo zůstat u plynu?

Poslední příspěvek od Lubomir Švarc: Pane Wolfe,data z horšího objektu. Od počátku instalace,leden,včerejší potřeba domu, dnešní vstupní teplota. Dům nezateplen,topí i sklepy nezaizolovanými trubkami.

Hydroizolace na zemině/nad sklepem

Poslední příspěvek od Mirek Svejda: Vodní pára se řídí jen rozdílem vlhkostí a teplot. V zemině je vysoká vlhkost a nízká teplota. Ve sklepě je nižší absolutní vlhkost a teplota, než v interiéru. Vlhkost se tedy tlačí do sklepa. Pokud dáte na stranu sklepa hydroizolaci, tak na ní bude docházet ke kondenzaci. Pokud ji tam tedy chcete…

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.