Diskuzní a poradenské fórum TZB-info

Kategorie

Stavba
169 502 příspěvků, nejnovější před 9 minutami

Vytápění
264 895 příspěvků, nejnovější před 24 minutami

Větrání, klimatizace, rekuperace
27 949 příspěvků, nejnovější před 6 dny

Voda, kanalizace, koupelny
23 473 příspěvků, nejnovější před 13 hodinami

Obnovitelné zdroje energie
53 112 příspěvků, nejnovější před 17 hodinami

Elektrotechnika
10 286 příspěvků, nejnovější před 3 dny

Ceny a dodavatelé energií
4 664 příspěvků, nejnovější před 7 dny

Nezařazené
453 příspěvků, nejnovější včera

Populární rubriky


Témata s novými příspěvky

Součinitel prostupu tepla plastových oken a kamenná stavba

Poslední příspěvek od Lukas Novao: Jasne, trojsklo je bez debat, tam mam jasno ze do nej jdeme. Spis mi jde o to, ze napriklad okna s Ug=0,5 jsou o 20 tis. Kc drazsi, nez Ug=0,6. Jestli ma smysl resit toto u stareho domu, nebo usetrit. O zatepleni spalet se pobavim s nasim "panem Lorencem". Dekuji vsem za cas a rady!

DOR 5N Automat

Poslední příspěvek od Miloš Vízner: Můj kotel je Ekoscroll a dneska bych už synovi Dakon nekoupil

Zateplení domu z plynosilikátových tvárnic

Poslední příspěvek od Filip Cada: Spodek domu je zde z normalnich cihel, takze tam to vyznam ma urcite. Nebo alespon zateplit strop suterenu, pokud je to mozne. Pan rika, ze by zateplil i strechu, takze bude dobre urcite udelat i steny kvuli vyruseni tepelnych mostu a snizeni energeticke narocnosti budovy.

Odvětrání pultové střechy

Poslední příspěvek od Jozef Homola: Tento váš popis a nákres není pro mne vyčerpávající co do popisu situace. Chtělo by to lépe nakreslit třeba od ruky s popisky a dát i příčný řer mezi dvěma vazníky. Vrtak nějaké otvory a kde, si nemumím představit. Pokud chceme na větrání využívat aeraci přirozenou nesmí to mít žádné…

Zachovat trámový strop či ne? Prosím o radu.

Poslední příspěvek od Filip Cada: Vsadim se, ze tu 3 cm mazaninu pujde vzit i zednickym kladivkem :-D

dvoje kamna na pelety do jednoho komína

Poslední příspěvek od Radek Rejč: Když v tom komíně budou dvě vložky, tak naprosto v pohodě... Není to Váš případ, tak na to můžete zapomenout...

přístup k šachtě - vyříznutí otvoru

Poslední příspěvek od Zdeněk Hunkes: Že je tam těch cca 16 mm to vidím, protože tam je vyříznutý menší otvor pro nějaký vypínač od indukční desky. A oddělat horní desku bych si sám netroufl. Je tam zabudovaná indukční deska, dřez a myčka.

neustále teče pojistný ventil na bojleru

Poslední příspěvek od Jozef Homola: To je divné, že až 3 l. Za jakou dobu? Je to při každém dohřevu a nebo jen při téměr vyprázdnění zásobníku a následném nátoku a ohřevu studené vody? Jak velký je bojler?

Tepelné čerpadlo TnG air

Poslední příspěvek od Jaroslav Šalý: Někdo ty průsery žehlit musí

Nejlepší tepelné čerpadlo?

Poslední příspěvek od Pavel Wolf: Která platba ve výpočtu není????

Plynový kotel Viessmann 222-W divný zvuk při topení TUV a znovuzapálení po nahřátí

Poslední příspěvek od Pavel Pavlo: Samozřejmě, že nedostatečnou cirkulací může docházet k přehřívání /špatnému přenosu tepla. Proto jsem psal, že je potřeba to prověřit přímo na místě. V podstatě by mělo být vidět i na teploměru, že vám primární voda (její teplota) jde velmi rychle nahoru.

Prodáváte přebytky z FVE firmě Entri?

Poslední příspěvek od Miroslav Doležel: Dobrý den.Snad do měsíce budu moct prodávat přebytky chci také entri poradte fixní cena nebo spotová děkuji Doležel

Zkušenosti z TČ PZP, jejich regulace, její nastavení a firmami, jež je montují

Poslední příspěvek od Jaroslav Šalý: Máte zprávu

Pořídit TČ nebo zůstat u plynu?

Poslední příspěvek od Lubomir Švarc: Pane Wolfe,data z horšího objektu. Od počátku instalace,leden,včerejší potřeba domu, dnešní vstupní teplota. Dům nezateplen,topí i sklepy nezaizolovanými trubkami.

Hydroizolace na zemině/nad sklepem

Poslední příspěvek od Mirek Svejda: Vodní pára se řídí jen rozdílem vlhkostí a teplot. V zemině je vysoká vlhkost a nízká teplota. Ve sklepě je nižší absolutní vlhkost a teplota, než v interiéru. Vlhkost se tedy tlačí do sklepa. Pokud dáte na stranu sklepa hydroizolaci, tak na ní bude docházet ke kondenzaci. Pokud ji tam tedy chcete…

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.