Diskuzní a poradenské fórum TZB-info

Kategorie

Stavba
165 377 příspěvků, nejnovější před 10 hodinami

Vytápění
247 608 příspěvků, nejnovější před 18 minutami

Větrání, klimatizace, rekuperace
26 918 příspěvků, nejnovější před 20 hodinami

Voda, kanalizace, koupelny
21 997 příspěvků, nejnovější před 7 hodinami

Obnovitelné zdroje energie
48 803 příspěvků, nejnovější před 15 hodinami

Elektrotechnika
9 599 příspěvků, nejnovější před 4 dny

Ceny a dodavatelé energií
3 827 příspěvků, nejnovější před 8 hodinami

Nezařazené
164 příspěvků, nejnovější před 8 hodinami

Populární rubriky

Témata s novými příspěvky

Dakon DOR 15 N automat - časté stříhání šroubu (kolíku)

Poslední příspěvek od Stanislav Vinklárek: Podle toho posledního snímku soudím že jste přišel o kousek šneku ... škoda že jste nevyfotil lépe. Na Energoportále jistý servisman psal že už měnil mnoho šneků ... jejich kotle bývají dlouho v útlumu a šnekovnice křehne v místě pod retortou a láme se ...

Režim topení starým plynovým kotlem

Poslední příspěvek od Dalibor Hanka: Dobrý den, jedná se o kotel Amica PIU r.v. 1995. Spotřebu netuším, dům jsme teď koupili a předtím byl rok neužívaný.

Výměna vodoměrů v bytovém domě

Poslední příspěvek od Dušan Pokorný: Dobrý večer, celou dobou se rozumí sjednocená doba platnosti TUV a SV Vodoměru 5 let ?

Tlak na kotli

Poslední příspěvek od Jan Pavlík: Odšrouboval jsem plastovou krytku z čela exp. nádržky a změřil tlak. Naměřeno 1 bar. Přesně ta hodnota která byla na manometru na kotli. Zkusil jsem jestli z toho ventilku jde vzduch nebo voda. Šel pouze vzduch. Trochu jsem ho upustit a ejhle začal se zvedat tlak na manometru kotle. Tak jsem…

Jakým způsobem zabezpečit secesní vchodové dveře do bytu?

Poslední příspěvek od Josef Hodboď: Já bych to řešil uvnitř doplňkovou bezpečnostní mříží s atestem zaručujícím možnost levnější pojistky majetku. Pak můžete dveře nechat opravit do původního parádního stavu a tu mříž zavírat, pokud budete odcházet atp.

Vyplatí se dnes instalovat TČ?

Poslední příspěvek od Zdenek Slovan: Je to skutečně věštění, TČ má jeden zásadní problém a to je velká spotřeba elektřiny - není elektřina, není teplo. Automat na uhlí s průměrnou spotrebou elektřiny 100W vpohodě zazálohujete na 10 hodin i víc, TČ ne. Neexistence energetické politiky státu a orientace na obnovitelné zdroje, především…

Protipovodňový plot - tipy a realizace?

Poslední příspěvek od Josef Hodboď: Pokud má voda, která případně prosákne na váš pozemek skrz případnou zábranu kam odtékat, tak bych absolutní těsnost neřešil. Pokud nemá, tak byste musel v podstatě váš pozemek upravit na vodotěsnou vanu, protože jinak k vám voda prosákne spodem skrz zeminu. Existují zábrany z vaků, které se…

rozvod topení dimenze potrubí

Poslední příspěvek od Jozef Homola: Zde ukázka záznamu během hodiny nějakého "ustáleného" chodu, kdy se venku evidentně oteplilo. Kotel se jenom příblíží žádané teplotě a upravuje si výkon podle toho jaká se mu vrací voda. Pozná i v rámci cyklu, že už se vzduch o něco oteplil v domu a už na radiátory nepadá ledový vzduch z…

zkušenosti 123ušetři a Plynule

Poslední příspěvek od Harry Minduton: https://www.policie.cz/clanek/postup-pri…

Plot proti hluku

Poslední příspěvek od Josef Hodboď: Případný plot musí být hodně hmotný, nikoliv jen křoví, látka atp. A musí opravdu významně přesahovat spojnici mezi zdrojem hluku a místem, kde má být hluk omezen. Jak na výšku, tak do stran. Takže asi betonové tvárnice plněné zeminou, kamením atp. I tak, silný štěkot jen utlumíte, zcela se ho…

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem

Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.