Diskuzní a poradenské fórum TZB-info

Kategorie

Stavba
169 628 příspěvků, nejnovější před 53 minutami

Vytápění
265 625 příspěvků, nejnovější před 49 minutami

Větrání, klimatizace, rekuperace
27 963 příspěvků, nejnovější před hodinou

Voda, kanalizace, koupelny
23 529 příspěvků, nejnovější před 8 hodinami

Obnovitelné zdroje energie
53 161 příspěvků, nejnovější před 2 hodinami

Elektrotechnika
10 307 příspěvků, nejnovější před 2 hodinami

Ceny a dodavatelé energií
4 665 příspěvků, nejnovější před 5 dny

Nezařazené
453 příspěvků, nejnovější před 11 dny

Populární rubriky

Témata s novými příspěvky

Čidlo NTC pro zásobník

Poslední příspěvek od Petr medzin: Má 10kOhm. Vámi doporučené 2.7kOhm. Tak nevím

Vodorovné praskliny v rozích u hrubé stavby.

Poslední příspěvek od Petr Maršálek: Dobrý den pane Slávku, mám ten samý problém. Máme bungalov 10 m x 15 m z cihel Heluz na tenkovrstvou maltu (lepidlo). Bohužel pro nás, se nám praskliny začaly projevovat, už po roce, když byl dům kompletně hotov. Mohl by jste mi prosím dát kontakt na člověka, který vám problém vyřešil? Děkuji. S…

Nastavení kotle Geminox

Poslední příspěvek od Jozef Homola: Zkuste se podívat sem https://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=&…

Neobvykle chování kotle

Poslední příspěvek od Ondřej jjj: Tak to bude asi ucpany vymenik, napiste presne typ kotle je zwe 24, a zatim par cisel

Odvětrání radonu

Poslední příspěvek od Sláva Studený: Stejná situace, více radonu. Oficiální měřeni v nepodsklepené ložnici roční průměr 2300 Bq/m3. Doporučeno udělat protiradonová opatření. Před dvěma roky jsem si pořídil: https://www.airthings.com/wave-radon Měření tímto zcela odpovídá oficiálnímu a když na týden zavřu okna a dveře tak se to…

Neobvykle chování kotle

Dobrý den, Prosím o radu. Užívám závěsný plynový kotel Junkers Eurostar ZWE 24 s ohřevem UV do zásobníku. Kotel doposud pracoval 11 let bez poruchy. Před několika dny kotel při ohřevu UV (teplota UV je nastavena cca na 50 stupňů) začal hučet, klepalo čerpadlo a teplota na kotli vystoupla na 90…

Asymetrické střídače (RCT i jiné)

Poslední příspěvek od Lukáš Vašátko: Tak sem přidám i svoji zkušenost s obdobným problémem, aby třeba někdo další nemusel tak dlouho a složitě hledat řešení. Jednoho dne jsem zjistil, že střídač PS10 vlastně vyrobenou elektřinu z panelů ukládá jen do baterie. Do domu nepustil z panelů ani z baterie nic a podle grafiky jsem měl…

Auitomatická pračka - má pojistku proti přepětí ?

Poslední příspěvek od Filip Cada: Ale jinak proste nez se dohadovat s cezem, nebo kdo vam zajistuje distribuci, tak jiste bude lepsi resit likvidaci pres pojistovnu, pokud to kryje vase pojistka.

dodatečná parozábrana

Poslední příspěvek od Mirek Svejda: Tak to buhužel je. Nic není ideální

SDK strop a vata pod nezateplenou půdou

Poslední příspěvek od Mirek Svejda: Nevím kdo Vám dává takové rady. Parotěsnou folii musíte dát co nejblíže k interiéru. Takže ve Vašem případě, pokud chcete snížit stropy je nejlepší řešení realizovat dvojitý rošt s montážní mezerou. Takže nejprve zavěsíte jeden rošt z CD profilů nebo latí. Na horní stranu napnete vázací drátky a…

400 V v domovních zásuvkách při výpadku jedné fáze?

Poslední příspěvek od Martin Hejral: Díky Pavle za vysvětlení. Nechám to prověřit profíkem!

Nezamrza celá plocha TČ

Poslední příspěvek od Filip Cada: * namrazy

Chladná podlaha, chladný roh místnosti

Poslední příspěvek od Jozef Homola: Zateplení až k podlaze pomůže ale veký přínos v procentech to nebude. Je tam více rozměrné vedení a ztráta tepla. Kout uvnitř místnosti je ochlazován jak tím stropem v otevřené místnosti, tak zároveň i tou svislou zdí. Samozřejmě čím níže tím méně tepla tam tím betonem doputuje a jakoby izolace má…

Snížená účinnost klimatizace?

Dobry den, rad bych se zeptal na jednu vec. Pouzivam od zacatku zimy klimatizaci pro vytapeni. Se vsim jsem byl naprosto spokojeny do chvile, kdy uniklo chladivo do takove miry, ze jsem prestal temer topit a o spotrebe, ktera byla diky nedostatku chladiva se nebudu ani zminovat. Firma prijela,…

PROBLÉM AKU NÁDRŽ

Poslední příspěvek od Jaroslav Holub: Dobrý den, něco jsem přes víkend vyzkoušel, budu sledovat co se bude dít a uvidíme.

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem

Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.