Diskuzní a poradenské fórum TZB-info

Kategorie

Stavba
164 530 příspěvků, nejnovější před 11 hodinami

Vytápění
241 877 příspěvků, nejnovější před 7 minutami

Větrání, klimatizace, rekuperace
26 718 příspěvků, nejnovější před hodinou

Voda, kanalizace, koupelny
21 809 příspěvků, nejnovější před 11 hodinami

Obnovitelné zdroje energie
48 039 příspěvků, nejnovější včera

Elektrotechnika
9 549 příspěvků, nejnovější včera

Ceny a dodavatelé energií
2 769 příspěvků, nejnovější před 14 minutami

Nezařazené
133 příspěvků, nejnovější včera

Populární rubriky

Témata s novými příspěvky

Má smysl přejí z plynu na Tč

Od Josef Vavra: Za toto období jsem měl EE 2,10 Kč/kWh a plyn 0,9 Kč/kWh Proto se tehdy nevyplatil ani ten "šrot". Dnes je to bohužel jinak. Po domluvě s výrobcem TČ za 250 jsem pochopil, že ten "šrot" koupí za 60 v Číně a za 250 ho zde prodají. Prostě mají jen lepší obchodní politiku a…

Nové ceny elektřiny od 14.10.2021-Pište kde nejlevněji?

Od Martin Blaha: Ano máte pravdu, poptával jsem energie u hromady společností, jejichž weby se tváří, že se nic neděje, aby mi nakonec řekli/napsali, že buď nepříjímají nebo že momentálně nabízí jen SPOTový tarif (někdy navíc na dobu určitou) či FIX za absurdní cenu. Fonergy, MND narovinu vybalily, že nikoho…

Topení v roce 2021

Od Josef Vavra: Já takové rozdíly vyhodnotím jako rozdílnou patu ekvitermu. Stáhněte si soubor http://kondenzace.kvalitne.cz/kks/spotre… kde máte řadu pečlivě sledovaných domů. Nejzajímavější je panelák v listu PENB Vpravo je graf : ekvitermní křivka (kW) dle PENB podzimní pata 11°C, jarní 9°C a v realitě jí…

Ohřev TUV mimo topnou sezónu

Od Pavel Wolf: Základ je asi vědět kolik spotřebujete na ohřev TUV v průměru za den. Elektroměr 1f na din lištu pořídíte za 4 stovky. Ono slunce je (zatím zadarmo, daně a politici jsou neúprosní) ale na to ostatní musíte mít dost peněz. Asi bych šel cestou FV to je 8 panelů t.j. 25t + konstrukce, měnič pro…

Kotel CERAPUR SMART ZSB 14-3 C ...

Od Jan Kříž: Mám ještě jeden dotaz. Umí kotel snižovat výkon, pokud se teplota výstupní vody blíží teplotě nastavené na kotli, nebo se kotel vypne při dosažení nastavené teploty. Kotel je řízen pokojovým termostatem (zap.- vyp.). Děkuji za odpověď.

Atrea DUPLEX R5 - zkušenosti a ostatní výrobci

Od Josef Vavra: Nechte té reklamy. Víte že je zde zakázána. Navíc bez doložení funkčnosti bych si garážový výrobek nikdy nekoupil...

Jaký plynový kotel ?

Od Ondřej jjj: Njn kdyz se v tom nekdo hrabal tak to nemusi fungovat.. dejte vliv mistnosti na 3k, pak dimenzovanou teplotu na 60C a teplotu na vystup zkuste 50C a uvidime jaka bude zmena

Zatepleni soklu - navazani na chodnik a zatepleni fasady

Dobry den, okolo casti domu kopeme kvuli uzemneni hromosvodu a kdyz mam odkryty sokl rad bych jej alespon trochu zateplil - jak je videt na obrazku mame zatepleni fasady polystyrenem o tloustce cca. 11cm (cervena sipka) a zatepleni konci cca. 7cm nad chodnikem okolo domu. Sokl neni vubec…

Výpočet prutoku vody.

Od Josef Vavra: Zítra sem hodím rozboru. Je to vlastně utahovací uzávěr pro bypass. Na něj se nasazuje prodloužení. Když se zašroubuje až na doraz, je citlivost sepnutí těch 2,8 litru/min. Uvnitř toho válečku je pružinka uvolnící průtok nad odhadem 1 bar tlakové ztráty.

Prestavba klimi na ohrev vody v bojleri

Od Lubomir Švarc: Zapojit do systému normálního obojživelníka jako předehřev,tč to nepozná a ohřev spirálou bude z teploty radiátorů.

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem

Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.