Diskuzní a poradenské fórum TZB-info

Kategorie

Stavba
166 634 příspěvků, nejnovější před 41 minutami

Vytápění
252 953 příspěvků, nejnovější před 40 minutami

Větrání, klimatizace, rekuperace
27 437 příspěvků, nejnovější před 17 hodinami

Voda, kanalizace, koupelny
22 343 příspěvků, nejnovější před 5 hodinami

Obnovitelné zdroje energie
50 221 příspěvků, nejnovější před 25 minutami

Elektrotechnika
9 812 příspěvků, nejnovější před 2 dny

Ceny a dodavatelé energií
4 006 příspěvků, nejnovější před 4 dny

Nezařazené
203 příspěvků, nejnovější před 3 hodinami

Populární rubriky

Témata s novými příspěvky

Druhá instalace FVE - hybridní ke stávající 3f FVE ne zelený bonus

Poslední příspěvek od Dušan SOBOTKA: Zdravím, já jsem si navrhl zapojení takto - viz. zjednodušené neelektrikářské blokové schéma zapojení stávající FVE a nové HFVE. Realizátor s výhradami to zkousl. Víc by se mu líbily dva elměry v hlavním RE domovním rozváděči pro každou FVE zvlášť. Nevím, jakou konfiguraci FVE máte a co budete mít…

Hluková studie TČ

Poslední příspěvek od Filip Cada: Aha, predpokladal jsem, ze dotycny dotaci necerpa. Ale dnes je asi vyuzivani dotaci novou normou :-D

Dřevostavba na návěsu

Poslední příspěvek od Filip Cada: Co by tam asi tak kondenzovalo, kdyz v ceste od zdroje vlhkosti (interier) bude parotesna folie? :-)

Dokazuje distributor nelegální přetoky FVE jen podle jejich elektroměru?

Poslední příspěvek od Zbyněk Pipek: Děkuji za reakci. Mohl bych se ještě zeptat jakým způsobem probíhá první paralelní připojení? To vlastně přijede ten od distribuce s novým elektroměrem a nějak tu fve ještě kontroluje? Mám pořád obavy, aby si tam nevšiml těch kW do DS, které tam natekly, než jsem odstranil závadu s přetoky. Ten…

firmware střídačů GoodWe

Poslední příspěvek od Pavel Třmínek: GW10ET, Pylontech H2 a aktuálně jedu na 820. Před tím jsem měl verzi 5 něco a potýkal jsem se s neustálými restarty zařízení v případě vyšších přetoků. Nyní již pátý den bez jediného problému. Navíc mi přijde podstatně hladší křivka náběhu výkonu.

Hybridní střídače - modely chybí v ZÚ

Poslední příspěvek od Jiří Zilvar: Dobrý den, v ČR máme jako jedni z mála na světě měření po fázích. Třífázové střídače se tomu musí přizpůsobit a umět dodávat asymetricky, jinak se FV elektrárna v ČR nevyplatí, viz https://www.estav.cz/cz/9418.rozumna-nav… Fronius ani řada dalších velkých výrobců (Solaredge,

Gumové dlaždice do garáže

Dobrý den, uvažuji o podlaze z gumových dlaždic do garáže (průjezdu). V současnosti je podlaha ze dlaždic (staré cca 33x33, červené kamínky), místy je ale kvůli rekonstrukci a změně vedení přerušená. Nerad bych to jen kvůli estetice a velkým nákladům vysekával a dával podlahu novou. Jenže mám…

Je baterie k FVE neekonomická když máte tarif D57d?

Poslední příspěvek od Jaroslav Šalý: Proč s baterií když to jde bez ní?

zavzdušnění systému topné smyčky uzavřený okruh

Poslední příspěvek od Jaroslav Šalý: tak proveďte chemickou úpravu

Kanalizační výhybka/rozbočka

Poslední příspěvek od Vladimír Vacek: Ahoj, vyřešil jsi to nebo někdo jiný? Také mám situaci s jímkou a kanálem a rád bych možnost mít jímku jako záložní možnost přepnout. Existují revizní šachty s klapkou, ale vypadá to, že by se v nich hromadil opad

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem

Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.