Diskuzní a poradenské fórum TZB-info

Kategorie

Stavba
164 846 příspěvků, nejnovější před 11 hodinami

Vytápění
243 844 příspěvků, nejnovější před 23 minutami

Větrání, klimatizace, rekuperace
26 819 příspěvků, nejnovější před 7 hodinami

Voda, kanalizace, koupelny
21 924 příspěvků, nejnovější před 3 dny

Obnovitelné zdroje energie
48 345 příspěvků, nejnovější před hodinou

Elektrotechnika
9 561 příspěvků, nejnovější před 3 dny

Ceny a dodavatelé energií
3 479 příspěvků, nejnovější před 9 hodinami

Nezařazené
145 příspěvků, nejnovější před 6 dny

Populární rubriky


Témata s novými příspěvky

Vytápění patrového RD

Poslední příspěvek od Jozef Homola: Běžte se léčit, norma není reklamní letáček. U stropu mají horko ti co topí 80/30°C a 30 kW kotlem. Vaše "výpočty" skončí na smetišti dějin. Umíte jenom šikanovat a osírat a s Váma se nikdo nebude špinit.

ATMOS - zkušenosti a poradna

Poslední příspěvek od Ladislav Vaverka: ..na ochranu zpátečky - čtyřcestný ventil se servopohonem a regulátorem, teplota zpátečky nastavená na 63°C, topím briketami a tvrdým dřevem,kotlové čerpadlo spouští termostat,který snímá teplotu vody na výstupu kotle, pro akumulační nádrže bohužel není místo, popel vybírám každý den, jednou týdně…

Asymetrické střídače (RCT i jiné)

Poslední příspěvek od Tomáš tom: Zkuste ještě zakázat dodávku do sítě. Zjistil jsem že některé střídače při povoleném přetoku do sítě se přepínají do symetrického režimu. Stejná chyba byla u i nové verze Solaxu, ale opravili to po tom co jsem to nahlásil: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f… Ono se není čemu divit, ti…

MiGo a Protherm Tiger Condens 18/25 KKZ21

Poslední příspěvek od Eduard Julina: Řešil jsem stejný problém. Stačí odpojit regulator s ebus. Restartovat kotel. V servisním módu nastavit zeplotu vody na výstupu na kolik požadujete. Funkce d.71 a poté termostat opět připojit.

Posouzení rozvodů rekuperace

Poslední příspěvek od Josef Hodboď: Existují i trubky ploché, možná o něco dražší než kulaté, ale nevyžadují tak velký prostor, na výšku.

Licotherm - poradna

Poslední příspěvek od Rudolf Blatnický: Je možné dopustit vodu v plném provozu kotle(AM Licotherm 24 BIO)

hliníkový výměník kotle x měděné potrubí

Poslední příspěvek od Josef Hodboď: Ochrana samozřejmě existuje. Nespojuje se hliníkový výměník přímo s mědí, ale přes mezikus, který rozdělí rozdíl elektrochemických potenciál hliníku a mědi na dvě části a tím sníží riziko koroze. Toto má zajistit odborně proškolená osoba k montáži kotle od jeho výrobce. Dále, výrobci takových…

Topení v roce 2021

Poslední příspěvek od Pavel Wolf: Sežere to tolik aby to odpovídalo TZ domu a ty jste neuvedl a jaké TZ má paní také nevíme.

Plynový kondenzační kotel s vnitřním zásobníkem a cirkulace

Poslední příspěvek od Josef Hodboď: Teoreticky by to šlo. Znamenalo by to k trubce přivádějící teplou vodu do koupelny a kuchyně přidat další, provést nějaké spoje, přidat cirkulační čerpadlo a regulaci. Trubku napojit přes T-čko před vstupem studené pitné vody do kotle a na druhém konci co nejblíž na přívod teplé vody k…

Nové ceny PLYNU - kde aktuálně nejlevněji?

Poslední příspěvek od Karol Konárik: Tak nakonec plyn od Innogy za 987 Kč/MWh.....prolongace z 895 Kč...

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.