Diskuzní a poradenské fórum TZB-info

Kategorie

Stavba
165 476 příspěvků, nejnovější před 9 minutami

Vytápění
248 299 příspěvků, nejnovější před 10 minutami

Větrání, klimatizace, rekuperace
26 972 příspěvků, nejnovější před 3 dny

Voda, kanalizace, koupelny
22 009 příspěvků, nejnovější před 20 minutami

Obnovitelné zdroje energie
48 892 příspěvků, nejnovější před 48 minutami

Elektrotechnika
9 622 příspěvků, nejnovější před 2 dny

Ceny a dodavatelé energií
3 862 příspěvků, nejnovější před 16 hodinami

Nezařazené
165 příspěvků, nejnovější před 7 dny

Populární rubriky


Témata s novými příspěvky

Zateplení stěny pod mansardovou střechou

Poslední příspěvek od Roman Kohout: Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak bylo myšleno to vámi zmíněné venkovní zateplení? nalepení EPS kam? na bednění? a na něj pak krytinu?

kotel nedostává elektřinu

Poslední příspěvek od Edward Powell: fotky

Dvojí rozvody - rozdělovač dešťová a pitná voda

Poslední příspěvek od Petr Königsmark: To nepiji :-) Ale za určitých podmínek by mohlo dojít ke zpětnému průtoku a zbytky dešťové vody by se mohly dostat do rozvodu pitné vody.

Jak řídit TČ vzduch-voda?

Poslední příspěvek od Mirek Svejda: Máte tam nesrovnalost s tím anuloidem. K TČ On-Off se dává taktovací nádrž, ale ta funguje i jako anuloid. Prostě kombinace anuloid + AN je nesmysl. Kombinace radiátorů a PT není zrovna ideální. Teplota nastavená na TČ určuje teplotu do radiátorů a tím i teplotu v místnostech s radiátory. PT má…

Stříkaná pěna PUR izolace podkroví - zdravotní rizika

Poslední příspěvek od Lubos 550: Dobry den, PU pena sa po vytvrdnuti povazuje za celkom "bezpecnu". Je to proste plast. Problem je podobne ako u polystyrenu pokial je vystavena UV ziareniu. V tom pripade zltne-oxiduje a rozpadava sa. Vtedy je vhodne pouzit nejaky reflexny nater , alebo foliu. Skor je lepsie sa zamerat…

Podlahové topení vs krbová kamna

Poslední příspěvek od Mirek Svejda: V noci bývá chladněji a TČ by proto topilo větším výkonem. Naopak ve dne se oteplí a čerpadlo bude topit menším výkonem. Jenže z hlediska účinnosti to potřebujete otočit. V noci jen trochu dotápět a ve dne větší výkon. Kromě toho je výhodnější snížit noční výkon i z hlediska hluku. To, že běží…

Výkup přebytků elektřiny od ČEZu

Poslední příspěvek od Miroslav Šperlín: Já jsem měl měsíční fakturaci u BE. V létě jsem víc dodal než odebral, faktura byla záporná a opravdu zaplatili oni mě. U ČEZu toto nejde, bylo by to nevýhodné. I kdybych se dostal na nulu tak bych stejně zaplatil za jistič a zbytek by propadl.

Kondenzace v šikminách

Poslední příspěvek od Pavel Wolf: Co když se dostává vlhkost spodem a na studené fólii nahoře vlhkost zkondenzuje. Je ten prostor pod plechovou krytinou dobře odvětraný?

Vyplatí se dnes instalovat TČ?

Poslední příspěvek od Pavel Wolf: Nemusí se to řešit ze strany státu ale co prodejce a udržení záruky, ty příjmy z kontrol si asi nenechá ujít i samotné prohlídky bez měření těsnosti nebudou levné, berte to jen jako můj názor, nemusí být správný.

Zima 2021/2022 - odhad topné náročnosti sezony

Poslední příspěvek od Petr D: No tohle předpovídat ke konci ledna, je jako se ptát jestli příští týden bude pršet. Před cca 5 lety byly v březnu mrazy -15°C a trvaly 14 dní. To úplně rozbije jakékoliv odhady, takže odpověď na otázku je: Možná to bude lepší než loni a nebo taky ne.

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.